Obwodnica Skawiny i rondo przy ul. Krakowskiej - w 2018 r.!

13-06-2016

W poniedziałek, 13 czerwca, w sali obrad skawińskiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka w sprawie budowy obwodnicy Skawiny. W trakcie spotkania padło zapewnienie, że inwestycja ta wraz z rondem przy ul. Krakowskiej zostanie ukończona już w 2018 r.

Relacja w TV Skawina: KLIKNIJ TUTAJ

Relacja w TVP Kraków: KLIKNIJ TUTAJ. [4:23]

W konferencji obok ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka udział wzięli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych: Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik, wicestarosta Powiatu Krakowskiego Wojciech Pałka, członek zarządu Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk, burmistrz miasta i gminy Skawina Paweł Kolasa oraz zastępca burmistrza miasta i gminy Skawina Norbert Rzepisko, a także dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Pałasiński.

Podczas spotkania minister Andrzej Adamczyk złożył podpis na programie inwestycyjnym dla ostatnich etapów budowy obwodnicy Skawiny i połączenia jej wylotów do DK44 - odpowiednio: w ciągu ul. Krakowskiej i Piłsudskiego. - Tą decyzją kończymy działania inwestycyjne na drodze krajowej nr 44 w zachodniej części aglomeracji krakowskiej. To nie jest inwestycja tylko dla Skawiny, ale też setek tysięcy podróżujących tą drogą; to jedna z bardziej obciążonych tras w Małopolsce - podkreślał. Minister Adamczyk zaznaczył również, że w budżecie państwa zarezerwowane są nie tylko środki na dokończenie budowy obwodnicy Skawiny, ale także na budowę ronda turbinowego na skrzyżowaniu obwodnicy Skawiny i ulicy Krakowskiej (w ciągu DK44). Co ważne potwierdził także informację, że zabezpieczone są środki na budowę chodników przy drodze krajowej na odcinku przebiegającym przez Gminę Skawina. Aktualnie trwają prace projektowe na tym zadaniu.

Za realizację zadania, którego wartość jest szacowana na 60 mln zł, będzie odpowiadać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - W drugiej połowie przyszłego roku zadanie powinno uzyskać Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), a oddanie drogi do użytku jest planowane na koniec 2018 r. Budowana będzie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” - mówił dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA Tomasz Pałasiński.

W załączeniu przedstawiamy Państwu koncepcję budowy ronda.

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ.

Raport o obwodnicy: KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: PSW

Załączniki: