Konkursy dotacyjne

Konkurs MSiT: Organizacja zajęć sportowych dla uczniów

10-11-2016

Minister Sportu i Turystyki ogłasza otwarty konkurs na dofinansowanie w 2017 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów, finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU). Wnioski należy składać do 2 grudnia 2016 r.

Wysokość środków publicznych, ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU), przeznaczonych na realizację w 2017 roku zadań objętych konkursem, wynosi 21,5 mln zł. Podana kwota może ulec zmianie, w przypadku dokonania zmian w planie rzeczowo-finansowym FZSdU na rok 2017.

Zadania przewidziane do realizacji

Środki Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów przeznacza się w 2017 r., na dofinansowanie realizacji trzech zadań:

1. zadanie nr 1 - zajęcia sportowe dla uczniów, ukierunkowane na upowszechnianie sportów zimowych - łączna kwota dofinansowania – 2,5 mln zł;
  2. zadanie nr 2 - zajęcia sportowe dla uczniów organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” - łączna kwota dofinansowania – 14 mln zł;
  3. zadanie nr 3 - zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej - łączna kwota dofinansowania – 5 mln zł.

Priorytetowo traktowane będą wnioski, w których:

• zaplanowano prowadzenie zajęć sportowych na obszarze całego województwa;
  • wykazano odpowiedni zasięg i potencjał organizacyjny (kadrowy i rzeczowy) gwarantujący prawidłową realizację zadania;
  • wykazany będzie udział środków samorządowych szczebla wojewódzkiego;
  • wykazany będzie udział środków samorządowych szczebla lokalnego;
  • uwzględniono udział uczniów zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma krytej pływalni (dot. zadania nr 2);
  • w trakcie naboru zapewniono powszechny i systematyczny udział w zajęciach;
  • przedstawiono oszczędną i racjonalną kalkulację kosztów;
  • uwzględniono działania służące integracji społecznej oraz wyrównywaniu szans poprzez sport;
  • zaplanowano udział w realizacji zadania wolontariuszy;
  • wykazano stosowne doświadczenie w realizacji zadań o podobnym charakterze, zasięgu, z udziałem środków publicznych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu: KLIKNIJ TUTAJ