Vesuvius, SAS i UMiG rozmawiają o problemie emisji zapachów

18-05-2018

17 maja, w siedzibie przedsiębiorstwa Vesuvius Poland, odbyło się spotkanie przedstawicieli: Skawińskiego Alarmu Smogowego, Vesuvius Poland oraz Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie w sprawie emisji zapachów / zanieczyszczeń. Wszelkie szczegółowe informacje w tym zakresie publikujemy poniżej.

Podczas spotkania przedstawiono problemy licznie zgłaszane przez zaniepokojonych mieszkańców dotyczące nieprzyjemnego zapachu stwierdzanego na terenie Skawiny oraz jego uciążliwości. Zaapelowano o pilne wdrożenie działań naprawczych celem eliminacji nieprawidłowości.

Przedstawiciele Vesuvius Poland zapewniali o zrozumieniu problemu i chęci jak najszybszego rozwiązania tej kwestii. Przedstawiono plan modernizacji (głównie kompleksowe dopalanie emitowanych substancji i wymiana pieca do nawęglania) wraz z harmonogramem, które załączamy poniżej. Kolejnym krokiem działań będzie spotkanie robocze wszystkich zainteresowanych stron, w tym również instytucji kontrolnych takich jak Wojewódzki Inspektorat ochrony Środowiska w Krakowie. O dalszych krokach i harmonogramie przyjętych działań przez przedsiębiorstwo będziemy informować na bieżąco.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Ochrony Powietrza Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie (Rynek 12 w Skawinie, wejście od ul. Krzywej).

Źródło: OP

Załączniki: