Aktualności OP

Formularz inwentaryzacyjny - już dostępny w wersji elektronicznej!

15-02-2019

Formularz inwentaryzacyjny dotyczący źródeł ciepła, termomodernizacji oraz odnawialnych źródeł energii w budynkach jest już dostępny w wersji elektronicznej - szczególnie zachęcamy do przesyłania informacji właśnie w ten sposób. Akcja inwentaryzacji budynków potrwa około dwóch miesięcy. Dziękujemy za zaangażowanie i każdą ankietę!

 

Inwentaryzacja będzie prowadzona w dogodnej dla mieszkańca formie:

 • poprzez wypełnienie formularza elektronicznego na stronie  (dostępny od 15 lutego) - potrzebny będzie specjalny TOKEN (kod), który otrzymają Państwo z nakazem podatkowym lub pocztą;
 • pisemnej, poprzez wypełnienie formularza  (formularze inwentaryzacyjne będą dostarczane różnymi kanałami m.in.: nakazami podatkowymi oraz odrębnymi listami w zależności od miejscowości i położenia budynku)  oraz złożenie go osobiście lub przesłanie za pośrednictwem poczty na adres: Gminy Skawina, ul. Rynek 12, 32-050 Skawina;
 • elektronicznej, poprzez wysłanie skanu lub zdjęcia na adres e-mail Gminy Skawina:  urzad@um.skawina.net
   

Zachęcamy w szczególności  do uzupełnienia formularza on-line, 
już od 15 lutego 2019 r. - KLIKNIJ TUTAJ.

To proste: wejdźcie na stronę  www.zone.itl.waw.pl  i skorzystajcie z tokenu (specjalnego kodu), który otrzymaliście wraz z nakazem podatkowym lub w osobnym liście. Ale to nie koniec: każdy z Was po wypełnieniu ankiety on-line może wybrać sobie upominek od nas:

👉 voucher na kawę i ciastko w jednej z poniższych kawiarni: 

 • Kawiarnia Mood
 • KAWIARNIA CZTERY PORY ROKU W SKAWINIE
 • Fiku miku&cafe
 • White Dog Cafe

👉 voucher na godzinną zabawę w kulkolandzie

 • White Dog Cafe
 • Fiku miku&cafe
 • Kolorado

👉 voucher na godzinę wodnego szaleństwa:

 • na basenie „Camena” w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

Zachęcamy do wypełniania!

Na obszarze Gminy Skawina obowiązuje Uchwała Nr XXXII/452/17 Sejmiku Województwa Małopolskiego (tzw. „uchwała antysmogowa”) z dnia 23 stycznia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, która stanowi akt prawa miejscowego z zakresu ochrony środowiska.  W celu przygotowania przez Gminę Skawina odpowiedniej pomocy dla mieszkańców, która pomoże w dostosowaniu źródeł ciepła do wymogów „uchwały antysmogowej”, niezbędna jest informacja o ilości i rodzaju węglowych źródeł ciepła, a także potrzebach mieszkańców w zakresie termomodernizacji budynków oraz odnawialnych źródeł energii.  Przekazane przez Państwa informacje będą niezwykle użyteczne i zostaną wyłącznie wykorzystane do tworzenia nowych form wsparcia mieszkańców w zakresie pomocy doradczej oraz finansowej.
 

Dziękujemy za zaangażowanie i każdą uzupełnioną ankietę!

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Wydział Ochrony Powietrza 
ul. Rynek 12 (wejście od ul. Krzywej)

tel.: 12 2770167 

« Powrót

Drukuj

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.