Aktualności BZK

eSkawina - nie czekaj, pobierz aplikację! Dlaczego?

11-03-2019

Zachęcamy do pobierania aplikacji mobilnej eSkawina. Nowy system ułatwia komunikację i  daje nam możliwość bardzo szybkiego informowania o zdarzeniach, alarmach, niebezpieczeństwach, awariach czy niebezpiecznych warunkach pogodowych.

KROK 1

Pobierz aplikację eSkawina (dostępna na platformach Android do pobrania w Google Play oraz iOS do pobrania w App Store).

KROK 2

Odbieraj powiadomienia.

KROK 3

Zarejestruj się, będziesz mógł wysyłać do nas zgłoszenia napotkanych na ternie gminy usterek, utrudnień, aktów wandalizmu. Będąc zarejestrowanym użytkownikiem możesz zgłosić sprawę wymagającą interwencji wraz ze zdjęciem.

Aplikacja może pracować w dwóch trybach:

• Anonimowym - umożliwiającym otrzymywanie tylko wiadomości na urządzenia mobilne;
  • Rejestrowanym - daje możliwość uaktywnienia innych kanałów komunikacji tj. bramki SMS, poczty elektronicznej czy też skrytek na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej ePUAP.  W trybie rejestrowanym jest możliwe zgłaszanie spraw wymagających interwencji wraz ze zdjęciem. ZGŁOŚ do nas, kiedy widzisz, że: lampa oświetleniowa nie świeci? Zapadł się chodnik? Zarośnięty lub uszkodzony znak drogowy?  Umożliwi to szybkie przekazanie sprawy do wydziałów merytorycznych.

Rejestracja użytkownika jest możliwa poprzez wypełnienie formularza (do pobrania poniżej) i potwierdzenie danych w nim zawartych na dzienniku podawczym (ul. Rynek 14) lub przez formularz dostępny na ePUAP o nazwie „Rejestracja adresu e-mail w Systemie Powiadamiania”. Drugi sposób rejestracji nie wymaga wizyty w urzędzie. Dostępny jest jednak tylko dla osób posiadających profil zaufany. Po akceptacji rejestracji użytkownik otrzymuje specjalny kod walidacyjny do wpisania do urządzenia, na którym zainstalowana jest aplikacja eSkawina.

Najważniejsze korzyści dla mieszkańców wynikające z korzystania z aplikacji eSkawina:

• szeroki zakres informacji, do których mieszkańcy uzyskają dostęp (np. alarmy i zagrożenia, komunikaty urzędowe);
  • możliwość otrzymywania informacji niezależnie do miejsca pobytu i wykorzystywanych urządzeń (komputer, smartfon, tablet);
  • możliwość zgłaszania wraz ze zdjęciem zauważonych na terenie gminy usterek, utrudnień, aktów wandalizmu wymagających interwencji (opcja dla zarejestrowanych użytkowników).

Korzystałeś z systemu powiadamiania mieszkańców SISMS i nie masz możliwości pobrania aplikacji eSkawina? Wyślij SMS o treści „Tak” pod numer +48 799 448 208. Chcesz zrezygnować? Wyślij SMS o treści „Nie” pod ten sam numer.

W ramach tego samego projektu tj.: „Budowa systemu przyjaznych, efektywnych i kompleksowych e-usług samorządowych w Gminie Skawina”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020”, aktualnie wdrażany jest:

• system umożliwiający przeprowadzenie konsultacji społecznych oraz dialogu społecznego konsultacje.gminaskawina.pl;
  • portal interesanta portal.gminaskawina.pl, na którym będzie można uzyskać pełne informacje o zobowiązaniach podatkowych, rachunkach za gospodarkę odpadami komunalnymi oraz uiszczenie związanych z tym opłat online. Pojawiły się również nowe e-usługi, w ramach ePUAP, zintegrowane z systemami teleinformatycznymi Urzędu. Jednocześnie przypominamy, że na dzienniku podawczym funkcjonuje Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego.

Link do rejestracji na portalu EPUAP

Załączniki: