Międzynarodowa Fundacja „Reaxum”: projekt „GraduatON”

31-07-2019

Celem głównym projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy. Szczegółowe informacje poniżej.

Uczestnikami projektu mogą być osoby, które:

1. Są absolwentami szkoły wyższej lub są na ostatnim roku studiów wyższych.
  2. Posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne).
  3. Na dzień przystąpienia do projektu pozostają bez zatrudnienia.

Uczestnicy projektu mogą liczyć na:

1. Wsparcie doradcy zawodowego, dla każdego z uczestników Projektu zostanie przeprowadzony test kompetencyjny oraz test metodą Clifton Strengths Finder Assesment.
  2. Wsparcie psychologa/coach’a kariery.
  3. Atrakcyjne warsztaty, z następujących zagadnień:
    - autoprezentacja;
    - organizacja czasu pracy;
    - cele, reguły, konsekwencje;
    - komunikacja interpersonalna i komunikacja w zespole;
    - praca zespołowa, zadaniowanie i odpowiedzialność.
  4. Szkolenie z urządzeń i technologii wspomagających osoby z niepełnosprawnościami w środowisku zawodowym - dla wybranych uczestników.
  5. Wsparcie w aktywnym poszukiwaniu pracy.
  6. Płatne 3-miesięczne staże aktywizacyjnego dla najlepszych (20 uczestników w każdym z okresów realizacji projektu).
  7. Wsparcie opiekunów stażowych.

W ramach Projektu Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” pokrywa następujące koszty:

1. Profesjonalnej obsługi merytorycznej podczas organizowanych wsparć.
  2. Wynajmu sal szkoleniowych podczas organizowanych warsztatów i szkoleń.
  3. Ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników podczas organizowanych wsparć.
  4. Materiałów szkoleniowych.
  5. Wyżywienia podczas udziału w warsztatach i szkoleniach.
  6. Zakwaterowania podczas udziału w szkoleniach i warsztatach – dla osób, które z uzasadnionych przyczyn nie są w stanie dojechać z miejsca zamieszkania w dniu w którym odbywa się szkolenie lub warsztat (np. odległość powyżej 100 km); koszty pokrywane będą do momentu wyczerpania budżetu środków przeznaczonych na ten cel.
  7. Dojazdów na szkolenia i warsztaty – koszty pokrywane do wysokości kwoty przewidzianej w budżecie i do momentu wyczerpania budżetu środków przeznaczonych na ten cel, zgodnie z obowiązującym „Regulaminem rozliczenia kosztów podróży – projekt pn. „GraduatON”.

Aby przystąpić do rekrutacji, należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić dokumenty rekrutacyjne znajdujące się na stronie Fundacji Reaxum - KLIKNIJ TUTAJ.

Kontakt:

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Źródło: Międzynarodowa Fundacja Reaxum