14°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Trwa nabór do Grupy Psychoedukacyjnej

Trwa nabór do Grupy Psychoedukacyjnej

12-08-2019

Biuro - Centrum Wspierania Rodziny przy Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie zaprasza osoby doświadczające różnych form przemocy do udziału w spotkaniach „Grupy Psychoedukacyjnej dla osób uwikłanych w przemoc”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 12 września 2019 r.  w Centrum Wpierania Rodziny w Skawinie.

 

Adresaci:

Grupa adresowana jest do dorosłych osób mieszkających i przebywających na terenie Skawiny, doświadczających przemocy w rodzinie oraz tych, które podjęły działania, aby zatrzymać przemoc.

 

Cel główny programu:

rozpoznanie i zatrzymanie przemocy w rodzinie poprzez wzmocnienie oraz zwiększenie świadomości przysługujących praw, wzrost poczucia własnej wartości i kompetencji społecznych.

 

Efekty uczestnictwa w zajęciach:

odbudowa pozytywnego obrazu siebie, podwyższenie i wzmocnienie samooceny, uzyskanie zmian we wszystkich obszarach funkcjonowania życia, zwiększenie świadomości praw osobistych, wypracowanie skutecznego porozumiewania się z ludźmi, rozwinięcie umiejętności wsłuchania się w swoje potrzeby, inwestycja w siebie i swój rozwój, zwiększanie swojej asertywności w relacjach z drugim człowiekiem.

 

Metody pracy:

psychoedukacja, praca w grupach, ekspozycje, eksperymenty behawioralne, analiza własnych ograniczeń, prace osobiste/domowe, tabela myśli automatycznych.

 

Grupa psychoterapeutyczna:

  • prowadzona będzie przez Iwonę Annę Wiśniewską seksuologa klinicznego, psychoterapeutę CBT, psychologa, pedagoga, superwizora w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, biegłego sądowego, certyfikowanego specjalistę w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikowanego specjalistę w zakresie pomocy ofiarą przemocy, mediatora;
  • będzie miała charakter – grupy otartej i rozpocznie się przy udziale min. 7 beneficjentek. Liczebność grupy planowana jest do 13 osób. Termin realizacji: 26 września – 19 grudnia 2019 r. (w czwartki) wg harmonogramu.

 

Miejsce realizacji:

Biuro - Centrum Wspierania Rodziny przy Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie przy ul. Popiełuszki 17 w Skawinie.

Więcej informacji na temat grupy oraz zgłoszenia w terminie do dnia 12 września 2019 r. przyjmowane są osobiście w Centrum Wpierania Rodziny w Skawinie w godz. 10.00 do 18.00.  Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

 

Jeśli doświadczasz przemocy, chcesz zmienić swoje życie, uwierzyć we własne siły, wyjść z izolacji, dać sobie pomóc? Ta grupa jest dla Ciebie!

 

Źródło: Biuro-CWR

Załączniki:

« Powrót

Drukuj

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.