Trwa nabór do Grupy Psychoedukacyjnej

12-08-2019

Biuro - Centrum Wspierania Rodziny przy Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie zaprasza osoby doświadczające różnych form przemocy do udziału w spotkaniach „Grupy Psychoedukacyjnej dla osób uwikłanych w przemoc”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 12 września 2019 r.  w Centrum Wpierania Rodziny w Skawinie.

Adresaci:

Grupa adresowana jest do dorosłych osób mieszkających i przebywających na terenie Skawiny, doświadczających przemocy w rodzinie oraz tych, które podjęły działania, aby zatrzymać przemoc.

Cel główny programu:

rozpoznanie i zatrzymanie przemocy w rodzinie poprzez wzmocnienie oraz zwiększenie świadomości przysługujących praw, wzrost poczucia własnej wartości i kompetencji społecznych.

Efekty uczestnictwa w zajęciach:

odbudowa pozytywnego obrazu siebie, podwyższenie i wzmocnienie samooceny, uzyskanie zmian we wszystkich obszarach funkcjonowania życia, zwiększenie świadomości praw osobistych, wypracowanie skutecznego porozumiewania się z ludźmi, rozwinięcie umiejętności wsłuchania się w swoje potrzeby, inwestycja w siebie i swój rozwój, zwiększanie swojej asertywności w relacjach z drugim człowiekiem.

Metody pracy:

psychoedukacja, praca w grupach, ekspozycje, eksperymenty behawioralne, analiza własnych ograniczeń, prace osobiste/domowe, tabela myśli automatycznych.

Grupa psychoterapeutyczna:

• prowadzona będzie przez Iwonę Annę Wiśniewską seksuologa klinicznego, psychoterapeutę CBT, psychologa, pedagoga, superwizora w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, biegłego sądowego, certyfikowanego specjalistę w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikowanego specjalistę w zakresie pomocy ofiarą przemocy, mediatora;
  • będzie miała charakter – grupy otartej i rozpocznie się przy udziale min. 7 beneficjentek. Liczebność grupy planowana jest do 13 osób. Termin realizacji: 26 września – 19 grudnia 2019 r. (w czwartki) wg harmonogramu.

Miejsce realizacji:

Biuro - Centrum Wspierania Rodziny przy Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie przy ul. Popiełuszki 17 w Skawinie.

Więcej informacji na temat grupy oraz zgłoszenia w terminie do dnia 12 września 2019 r. przyjmowane są osobiście w Centrum Wpierania Rodziny w Skawinie w godz. 10.00 do 18.00.  Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Jeśli doświadczasz przemocy, chcesz zmienić swoje życie, uwierzyć we własne siły, wyjść z izolacji, dać sobie pomóc? Ta grupa jest dla Ciebie!

Źródło: Biuro-CWR

Załączniki: