Zachowaj Trzeźwy Umysł - laureaci z Gminy Skawina!

03-09-2019

Trwa XIX edycja kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019, której towarzyszy hasło „Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”.  W ramach tegorocznej kampanii zorganizowano konkurs literacko – plastyczny „JA ZA 20 LAT”. Wśród laureatów znalazło się 8 uczniów z Gminy Skawina.

W tegorocznej edycji biorą udział następujące placówki oświatowe:

• Szkoły Podstawowe Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 6 w Skawinie,
  • Zespół Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim,
  • Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej,
  • Zespół Szkół Publicznych w Radziszowie,
  • Szkoła Podstawowa w Zelczynie,
  • Szkoła Podstawowa w Kopance,
  • Szkoła Podstawowa w Wielkich Drogach,
  • Szkoła Podstawowa w Pozowicach,
  • Szkoła Podstawowa w Rzozowie,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie,
  • Zespół Szkół Katolickich w Skawinie.

Cieszymy się, z tak licznego udziału szkół w tym projekcie. Duże zaangażowanie szkół pokazuje, że bardzo poważnie traktują problem profilaktyki dzieci i młodzieży, co zachęca nas do dalszej wytężonej pracy. Dziękujemy za tegoroczną współpracę w ramach tej jakże potrzebnej akcji. Bez udziału szkół projekt „Zachowaj Trzeźwy Umysł” nie mógłby się udać. Jak zawsze organizatorzy starali się, by przygotowane propozycje były ciekawe i wartościowe, odpowiadające aktualnym potrzebom.

W ramach tegorocznej kampanii zorganizowano konkurs literacko – plastyczny „JA ZA 20 LAT” dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Jak co roku do biura organizatorów akcji napłynęły tysiące prac. Cieszymy się, że wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele gminy Skawina, w tym:

1. Natalia Putaj – Szkoła Podstawowa w Rzozowie
  2. Joanna Rosek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
  3. Marek Balbirer – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
  4. Filip Zięba – Zespół Katolickich Szkół w Skawinie
  5. Hanna Wójcik – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
  6. Eryk Wójcik – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
  7. Magdalena Medoń – szkoła Podstawowa w Rzozowie
  8. Anita Kazimierska – Zespół Katolickich Szkół w Skawinie

Z przyjemnością informujemy, że uczennica  Zespołu Katolickich Szkół w Skawinie -  Anita Kazimierska - została laureatką nagrody głównej. Nagroda - bezprzewodowy zestaw muzyczny z technologią marki Sony - zostanie wręczony na Finale Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, 3 października br. o godzinie 11.00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursach a ich laureatom serdecznie gratulujemy. Uroczyste nagrodzenie laureatów odbędzie się w Biurze Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie ul. Ks. J. Popiełuszki 17. O terminie spotkania powiadomimy Dyrekcje szkół, laureatów oraz szkolnych koordynatorów odrębnym pismem/zaproszeniem.

Jednocześnie przypominamy, że 30 listopada 2019 r. upływa termin nadsyłania prac w konkursie dla klas i grup.

Dziękujemy Dyrektorom szkół, szkolnym koordynatorom, nauczycielom, uczniom oraz wszystkim, którzy włączają się w realizację tej jakże potrzebnej akcji, za trud, zaangażowanie i współpracę. Bez Waszego udziału projekt „Zachowaj Trzeźwy Umysł” nie mógłby się udać.

Źródło: CWR