2°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Skawinianie z medalami Mistrzostw Polski

Skawinianie z medalami Mistrzostw Polski

09-10-2019

Stowarzyszenie Sportowe SKIMKA zorganizowało w ostatni weekend września na ul. Hałacińskiego Otwarte Mistrzostwa Małopolski - Puchar Polski. A dzień później w niedzielę odbyły się po raz pierwszy w naszym mieście Mistrzostwa Polski w Inline Alpine. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Norbert Rzepisko.

 

Po licznych sportowych sukcesach jakie odnieśli zawodnicy ze Skawiny, Polski Związek Sportów Wrotkarskich przyznał prawo do organizowania zawodów tak wysokiej rangi. Impreza zorganizowana została przede wszystkim z myślą o zawodnikach Inline  Alpine z Polski i zagranicy w celu zintegrowania środowiska wrotkarskiego oraz wyłonienia Mistrzów Polski oraz Mistrzów Województwa Małopolskiego. Zawody były zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.
 

Zawodnicy startowali ze specjalnie zbudowanej rampy,  mieli do przejechania po drodze asfaltowej o średnim nachyleniu 6%  slalom składający się z 32 tyczek z elektronicznym pomiarem czasu. Startowano w grupach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Przed rozpoczęciem rywalizacji Organizatorzy zwrócili uwagę jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci i młodzieży odgrywa sport i rywalizacja, poprosili o zachowanie bezpieczeństwa w czasie zawodów. W tegorocznych zawodach uczestniczyło 53 zawodników na czele z aktualnymi Mistrzami Polski, Mistrzami Europy i Reprezentacji Polski.  W zawodach wzięli udział także zawodnicy z Ukrainy i Czech z klubu LK Jirkov. Gorączka startu i świetna pogoda sprzyjały sportowej atmosferze i rywalizacji. Nie obyło się bez efektownych upadków, z których zawodnicy wyszli bez szwanku ponieważ byli ubrani w specjalne stroje i ochraniacze. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy Inline Alpine, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie.
 

Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia pamiątkowych statuetek, medali, dyplomów zwycięzcom oraz pamiątkowych koszulek i nagród wszystkim zawodnikom. Był to ostatni weekend tegorocznego sezonu dla zawodników Inline Alpine. W naszym mieści podsumowano także klasyfikacje Pucharu Polski - 2019 oraz zawody AZS Inline CUP. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko.
 

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i sponsorom zawodów, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz Gminie Skawina, która udostępniła drogę do przeprowadzenia zawodów. Zawody były współfinansowane ze środków gminy Skawina.


Organizatorzy zapewnili wszystkich zawodników, że w przyszłym roku także zawody o Mistrzostwo Małopolski  się odbędą. Delegat techniczny z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, który nadzorował zawody potwierdził wzorowe przeprowadzenie imprezy i potwierdził prawo do ubiegania się w przyszły sezonie do przeprowadzenia przez Skimkę zawodów tak dużej rangi.


Zdjęcia z zawodów i rezultaty w poszczególnych grupach na stronie  www.pzsw.org i na facebooku.

  • https://tiny.pl/tpgnj
  • https://tiny.pl/tpwv9
  • https://www.facebook.com/265315840522300/posts/881987745521770?sfns=mo
  • https://www.facebook.com/gosiakesartfotodreams

 

Ze sportowym pozdrowieniem
Janusz Nowak

Zadanie współfinansowane ze środków budżetu Gminy Skawina

Źródło: SWSiR Skimka

« Powrót

Galeria

Drukuj

Jakość powietrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.