Skawina dzieli się wiedzą z Białymstokiem i jego sąsiadami

16-10-2019

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie gościł u siebie delegację z Białegostoku oraz okolicznych gmin. Na spotkaniu rozmawiano przede wszystkim o zrównoważonym transporcie. Nasi goście mieli okazję dowiedzieć się, jak gmina zachęca mieszkańców do rezygnacji z samochodów na rzecz roweru, kolei lub autobusu.

Białystok oraz okoliczne gminy szukają sposobów, by zmniejszyć natężenie ruchu u siebie. Nieprzypadkowo na swojego konsultanta wybrano Skawinę. To tutaj powstaje sieć ciągów pieszo-rowerowych, które będą prowadziły do dworca. Ten jest obecnie przygotowywany do otwarcia dla podróżnych. Nastąpi to już za kilka miesięcy.

Nasi goście dowiedzieli się, że najlepiej zachęci mieszkańców do rezygnacji z samochodu rozbudowana infrastruktura. Jeżeli kolej lub autobus będą szybszymi i atrakcyjniejszymi środkami lokomocji, to staną się naturalną alternatywą dla auta. Dlatego jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa, która będzie jeździła do najczęściej wybieranych przez mieszkańców celów. Szczegóły dotyczące działań gminy na rzecz zrównoważonego transportu znajdziecie tutaj.

Oprowadzanie delegacji z Białegostoku było dość nietypowe, bo cała podróż odbyła się na... elektrycznych hulajnogach!

Źródło: BB