Setne urodziny Pani Anieli Szczyrbak!

22-10-2019

12 października, pochodząca z Woli Radziszowskiej, pani Aniela Szczyrbak obchodziła setne urodziny. Jubilatka odebrała z rąk burmistrza Norberta Rzepisko życzenia, kwiaty oraz upominki. Wraz z burmistrzem panią Anielę odwiedziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Pazdan.

Burmistrz Norbert Rzepisko przekazał również listy gratulacyjne od Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz od Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika. Ponadto z okazji tego szczególnego jubileuszu Burmistrz przekazał naszej Jubilatce list gratulacyjny, w którym m.in. napisał:

„…niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny jubileusz. Niewielu też los dał możliwość objąć jednym życiem tak wiele fascynujących, choć czasami również tragicznych wydarzeń, jakie niósł naszemu krajowi i każdemu z nas, jego mieszkańców, burzliwy wiek XX.

Tak, jak zmieniały się losy naszej dużej ojczyzny Polski i małej ojczyzny Skawiny, tak i nasze osobiste losy podlegały zmianom i nieoczekiwanym zwrotom. Swoje piętno odciskały na nich wydarzenia mniej lub bardziej wzniosłe, mniej lub bardziej szczęśliwe. Jedno jest pewne: były to czasy ciekawe, w których byliśmy świadkami rzeczy niezwykłych.

W ten sposób patrząc na Pani dzisiejszy jubileusz, myślę z uznaniem i podziwem o tych stu, przeżytych przez Panią latach, obejmujących całą epokę naszych dziejów wspólnych, ale przede wszystkim Pani osobistych, to naprawdę chwila piękna i szczególna…”.

Źródło: USC