18°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ziemniak jest wspaniałym warzywem

  Ziemniak jest wspaniałym warzywem

04-11-2019

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy  i  lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej  okazji skorzystały przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Radziszowie  i  15 października wraz z Paniami  i swoimi rodzinami obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka.


Na dzieci i rodziców podczas jesiennego pikniku  czekały:  taneczne zabawy i liczne „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez Panie Nauczycielki. Pierwszą z nich były „wykopki”, przedszkolaki miały za zadanie przy użyciu łopatek wykopać ukryte w piaskownicy ziemniaki. Dzieciom sprawiło to nie lada frajdę.
 
Rodzice mogli się wykazać szybkością i zwinnością w zawodach m.in. przeciąganie liny nad ziemniakiem,  czy wyścigu z ziemniakiem na łyżce. W tym roku wszystkie dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie na „Ziemniaka Olbrzyma”.  Wspólną konkurencją dla dzieci i ich rodziców było wykonanie „Jarzynowego Cudaka”, pomysłowości w pracach nie brakowało. Wszystkie trafią na wystawę i będą zdobić kącik przedszkolny ciesząc oczy wszystkich, którzy odwiedzą Przedszkole  Samorządowe w Radziszowie.
 
Zwieńczeniem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na „Ziemniaka Olbrzyma”.  Z wybraniem największego, jury miało nie lada problem. W efekcie wyróżniono sześcioro przedszkolaków. Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować różnorodnych potraw z ziemniaków  przygotowanych przez Kobiety Twórcze z Radziszowa, oraz    pieczonych ziemniaków przygotowanych przez Panie kucharki.

Źródło: Przedszkole w Radziszowie

« Powrót

Galeria

Drukuj

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.