Wiadomości NGO

Już wkrótce ruszą pierwsze konkursy ofert dla NGO!

17-11-2019

29 listopada zostaną ogłoszone pierwsze trzy konkursy w ramach Programu współpracy dla organizacji pozarządowych na 2020 r. Składając oferty, pamiętajcie o komplementarności z zadaniami innych organizacji! Dla ułatwienia Wam pracy będziemy prowadzić ogólnodostępny kalendarz wydarzeń.

Pierwsze trzy konkursy w ramach najnowszego Programu współpracy, ogłaszane jeszcze w 2019 roku, obejmą następujące obszary działania:

• Organizacja wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży
  • Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej
  • Zapewnienie jednego gorącego posiłku dziennie osobom tego pozbawionym

Kryteria ocen i wzory dokumentów

Kryteria do konkursów oraz wzory ofert, umów i sprawozdań będą udostępniane każdorazowo przy ogłaszaniu konkursów. Co ciekawe, w tym roku będą obowiązywały inne wzory dla klubów piłkarskich prowadzących rozgrywki ligowe, ponieważ mają do nich zastosowanie odrębne warunki i tryb finansowania (więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ).

Komplementarność zadań

Chcemy, by mieszkańcy naszej gminy mogli w maksymalnym stopniu korzystać z oferty NGO, postanowiliśmy więc, że w konkursach ofert będziemy oceniać komplementarność z innymi zadaniami organizacji lub lokalnych instytucji. Co to konkretnie oznacza? Zależy nam przede wszystkim na tym, by terminy nie nakładały się na siebie oraz by zadania były skierowane do różnych grup odbiorców.

Na terenie gminy Skawina działa około stu organizacji pozarządowych, zdobycie takich informacji nie będzie więc łatwe. Chcemy ułatwić naszym NGO współpracę pod tym kątem, dlatego też udostępnimy na stronie internetowej gminy kalendarz wydarzeń organizowanych przez NGO.

W związku z tym prosimy o zgłaszanie planowanych przez siebie wydarzeń na bieżąco do pracowników Wydziału Promocji, Sportu i Współpracy:

Liczymy na Wasze zaangażowanie!