II Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Najmłodszych

27-11-2019

14 listopada w Szkole Podstawowej w Pozowicach miała miejsce druga edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla Najmłodszych uczniów w gminie Skawina - 6 i 7-latków. Celem konkursu było motywowanie dzieci  do nauki języka angielskiego, prezentacja umiejętności językowo-muzycznych oraz recytatorskich.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z 9 szkół gminy Skawina: SP1 w Skawinie, SP2 w Skawinie, SP3 w Skawinie, SP6 w Skawinie, SP w Kopance, SP w Wielkich Drogach, SP w Rzozowie, SP w  Jaśkowicach oraz SP w Pozowicach, którzy zmierzali się z językowymi wyzwaniami. Konkurs został przeprowadzonych w formie prezentacji muzycznej i recytatorskiej oraz konkurencji sprawdzających znajomość angielskich słów i zwrotów. Poziom konkursu był naprawdę wysoki, a każdy uczestnik dołożył wszelkich starań by osiągnąć jak najlepszy wynik. Mali artyści wystąpili z dużym przejęciem i zaangażowaniem, znakomicie prezentując swoje umiejętności językowe, wokalne i recytatorskie. Jury, złożone z nauczycieli anglistów wybranych drogą losową,  oceniało prezentacje uczniów pod kątem warsztatu wokalnego, poprawności językowej, wyrazu artystycznego, doboru repertuaru oraz aranżacji oraz czuwało nad poprawnością przebiegu konkurencji sprawdzających znajomość języka. Po długiej naradzie i dogrywkach decyzją jury konkurs zakończył się następującym wynikiem:

I MIEJSCE: VICTOR TOBIASZ z SP 1 w Skawinie - opiekun Joanna Olszewska

II MIEJSCE:

• ZUZIA LATAŃSKA z SP 6 w Skawinie - opiekun Magdalena Mikoś, Anna Gawron
  • MATEUSZ BARAN z SP w Jaśkowicach - opiekun Ewa Kozysa - Pasierbiek

WYRÓŻNIENIE:

• KONRAD MCAULEY z SP 3 w Skawinie - opiekun Ewelina Rankiewicz
  • ALEKSANDER MAILINGER z SP 2  w Skawinie - opiekun Renata Giza

Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy dyplom. Zaszczycili szkołę swoją obecnością dyrektorzy większości szkół, których uczniowie brali udział w konkursie, ich rodzice i nauczyciele, a także prezes firmy Hew-Pol Skawina pani Edyta Wańda , jeden z fundatorów naszych nagród.

Konkurs uatrakcyjnił słodki poczęstunek przygotowany przez piekarnię ROLA w Krzęcinie oraz cukiernię FINEZJA w Przytkowicach, a także zajęcia taneczne, w których wzięli udział wszyscy mali zawodnicy w oczekiwaniu na werdykt Jury. Organizatorzy gratulują uczniom i ich opiekunom udanych występów oraz życzą dalszych sukcesów w konkursach języka angielskiego w kolejnych latach nauki. Serdeczne podziękowania skierowane są do przybyłych gości za ich obecność w tym dniu,  a także do  naszych sponsorów i wszystkich zaangażowanych osób za hojność, życzliwość i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia

Źródło: Szkoła Podstawowa w Pozowicach