1°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bezpieczny Przedszkolak w sieci

Bezpieczny Przedszkolak w sieci

13-02-2020

„Bezpieczny Przedszkolak w sieci” czyli o tym jak właściwie czerpać z zasobów internetu w wieku przedszkolnym. 12 lutego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe w Wielkich Drogach z Oddziałami Przedszkolnymi w Facimiechu.


Rozstrzygnięcie konkursu było uwieńczeniem odchodów Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Coraz młodsze dzieci korzystają z nowinek technologii, a widok dzieci 3,4-letnich z tabletem czy smartfonem już nikogo nie dziwi. Internet jest dla młodego pokolenia środowiskiem naturalnym, co nie oznacza, że jest bezpieczny! Dlatego edukacja na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci jest konieczna. Istotne jest podnoszenie świadomości dzieci na temat czyhających na nie zagrożeń, ale też budowanie zaufania, by w momencie , kiedy natkną się na nieodpowiednie treści lub dotkną cyberprzemocy zwróciło się po pomoc do dorosłych – rodziców, wychowawców.


- Dzieci lubią komputery, a w nich gierki i bajery. Moc atrakcji tu znajdziecie, to Internet -  sami wiecie. Bądźcie jednak czujni i ostrożni, bo Internet bywa groźny. – tak śpiewały przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych w Facimiechu, które w montażu słowno- muzycznym przybliżyły wszystkim zgromadzonym tematykę „buszowania w sieci” oraz ostrzegały przed zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z Internetu.


W konkursie wzięło udział 21 dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Miasta i Gminy Skawina. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy plastycznej na temat bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci. Wszystkie prace, które trafiły na ręce organizatora, mimo trudnego tematu, były bardzo ciekawe i zasłużyły na uznanie. Jury przy wyborze zwycięzców kierowało się samodzielnością wykonanej pracy, zgodnością z tematem oraz ilością włożonej pracy. Nad przebiegiem rozstrzygnięcia konkursu czuwali goście specjalni – Halina Marczyńska – sołtys wsi Facimiech oraz Piotr Baran – przedstawiciel Rady Rodziców.
 

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Emilia Konopka (Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie)
II miejsce – Alicja Muniak (Przedszkole Katolickie w Skawinie)
III miejsce – Marcin Maślanka (Oddziały Przedszkolne w Facimiechu)
 

Dyrekcja Przedszkola Samorządowego w Wielkich Drogach z Oddziałami Przedszkolnymi w Facimiechu dokonała uroczystego wręczenia dyplomów i nagród zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.  Gratulujemy wszystkim autorom prac i ich opiekunom!

Źródło: Przedszkole w Facimiechu

« Powrót

Galeria

Drukuj

Jakość powietrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.