Nowe boisko w Polance Hallera już czeka na mieszkańców

13-02-2020

Piłka nożna, ręczna, koszykówka, siatkówka, a nawet tenis. We wszystkie te dyscypliny sportowe mogą zagrać mieszkańcy Polanki Hallera. Otwarto tam nowe boisko wielofunkcyjne. Obok niego znajduje się siłownia “pod chmurką”, a cały teren został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowe boisko w Polance Hallera to kolejna zakończona inwestycja, która ma poprawić komfort życia mieszkańców sołectw w gminie Skawina. Do niedawna zaniedbane, obecnie nowoczesne miejsce już cieszy się dużym zainteresowaniem. Boisko wyposażone jest w bramki, siatki i piłkochwyty niezbędne do gry w koszykówkę. Nawierzchnia jest poliuretanowa, czyli miękka i bezpieczna.

Obok boiska znajduje się siłownia pod chmurką, stojaki na rowery oraz ławki i kosze. Zadbano również o bezpieczne dojście, wybudowano chodniki i schody, a cały teren ogrodzono. Korzystanie z boiska jest całkowicie darmowe. Jest ono dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu: “Ogólnodostępna przestrzeń publiczna dla aktywizacji i integracji mieszkańców podobszarów rewitalizacji z terenów wiejskich Gminy Skawina - ITD i ITP”.

Źródło: BB