Ferie zimowe ze Skimką w Niedzicy

14-02-2020

Przez dwa tygodnie ferii dzieci z naszej gminy uczestniczyły w zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Skimka” obozie narciarskim w leżącej na Spiszu w Pieninach pięknej Niedzicy. Dzieci wypoczywały w pięknym pensjonacie, a do ich dyspozycji oddano wygodne pokoje i dwie świetlice.

Niedzica ma znakomity górski klimat, co jest szczególnie ważne dla dzieci z naszej gminy. Nie po raz pierwszy zorganizowany jest wypoczynek w tej właśnie miejscowości, ze względu na warunki klimatyczne, oraz bliskość zaprzyjaźnionej stacji narciarskiej Polana Sosny. W programie obozu znalazły się zwiedzanie Elektrowni Wodnej w Niedzicy, liczne konkursy z nagrodami. Wiele czasu dzieci spędziły na stoku narciarskim jeżdżąc pod okiem doświadczonych instruktorów.  Nowością w tym roku była „tańczona” rozgrzewka przeprowadzana przed zajęciami na stoku w rytmie „Schokolade”. Wszyscy wzięli udział w zawodach slalomu giganta, który był podsumowaniem pierwszego i drugiego tygodnia. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy, nagrody.

Wypoczynek odbył się pod okiem doświadczonych wychowawców, którzy już wiele razy opiekowali się dziećmi w czasie obozów organizowanych przez „Skimkę”. Stąd oprócz zajęć na świeżym powietrzu w programie znalazły się konkursy plastyczne i sportowe np. turniej tenisa stołowego czy ubierania butów narciarskich na czas. Obóz znakomicie nadaje się do odkrywania dziecięcych talentów. Nie zabrakło także czasu na odpoczynek z nowymi znajomymi. Obozy zimowe przygotowane przez „Skimkę” mają bowiem oprócz funkcji rekreacyjnych wypełniać zadania sportowe Stowarzyszenia i przygotowywać zawodników „Skimki”  do sezonu narciarskiego, ligi małopolskiej i szkół krakowskich. Wszystkie dzieci wróciły wypoczęte z nowymi siłami do dalszej nauki. Na pamiątkę pozostały wspomnienia, świetne fotografie.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina

Źródło: SWSiR Skimka