Infolinia NFZ dotycząca koronawirusa - AKTUALIZACJA

26-02-2020

PCZK Starostwa Powiatowego w Krakowie informuje, że uruchomiona została całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), czynna 7 dni w tygodniu. Dzwoniąc pod wskazany numer telefonu można uzyskać informacje dot. postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Szczegóły poniżej.

Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), czynna jest całodobowo, 7 dni w tygodniu. Niezbędne jest przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Konsultanci poinformują Cię:

• czym jest koronawirus
  • jak się zabezpieczyć przed koronawirusem
  • co zrobić, gdy wracasz z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia
  • gdzie znajdziesz najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiesz się jak się z nimi skontaktować
  • gdy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Jeśli wolisz napisać maila zapraszamy do kontaktu przez stronę: Zadaj pytanie TIP

Jeśli chcesz skorzystać z czatu zapraszamy do kontaktu przez stronę: Czat z Konsultantem TIP

Jeśli posługujesz się językiem migowym zapraszamy do kontaktu w dni robocze od 8 do 16 przez: Komunikator video z tłumaczem języka migowego

Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej.

Źródło: PCZK/NFZ