17°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach i żłobkach

Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach i żłobkach

11-03-2020

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, na terenie całej Polski nastąpi zamknięcie placówek oświatowych. Dotyczy to szkół, przedszkoli, żłobków oraz uczelni wyższych. Obejmuje to również instytucje kultury. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie zastosuje się do zaleceń Prezesa Rady Ministrów.


W czwartek oraz piątek (12.03 i 13.03) odbędą się zajęcia opiekuńcze w szkołach i przedszkolach. Od poniedziałku zajęcia we wszystkich placówkach oświatowych zostaną odwołane do 25 marca.  Obejmuje to także instytucje niepubliczne. Wyjątkiem są placówki opiekuńcze, wychowawcze i zakłady karne.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował również o zamknięciu od 12 marca obiektów kultury - kin, teatrów, oper, filharmonii itd.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie zastosuje się do zaleceń Prezesa Rady Ministrów. Zrobimy to nie tylko z obowiązku, który nałożył na nas premier, ale także z poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.


Jak to w praktyce będzie wyglądało w Skawinie?

Funkcjonowanie instytucji kultury zostaje zawieszone. Szczegóły dotyczące działalności Centrum Kultury i Sportu znajdują się tutaj. Miejska Biblioteka Publiczna tutaj. Muzeum Regionalne tutaj.

Rekrutacja do przedszkoli oraz szkół będzie odbywała się normalnie, nie zostanie wstrzymana.

W czwartek i piątek (12-13 marca) wszyscy pracownicy szkół i przedszkoli przychodzą do pracy. Nie odbędą się jednak zajęcia dydaktyczne. Apelujemy do rodziców, by nie wysyłali w tych dniach swoich pociech do szkół i przedszkoli.

Szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania placówek oświatowych udzielają ich dyrektorzy. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z nimi. Dyrektor ma największą wiedzę o sposobie funkcjonowania placówki, którą kieruje, dlatego udzieli najbardziej wyczerpującej i szczegółowej odpowiedzi na pytania.

Pełna informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej dotycząca zawieszenia zajęć znajduje się tutaj.

Źródło: BB

« Powrót

Drukuj

Jakość powietrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.