Nie wpuszczajcie obcych do domu

13-03-2020

Trudna sytuacja w naszym kraju może być doskonałą pożywką dla domokrążców, którzy wykorzystują niepokój mieszkańców do oszustwa. Podają się za przedstawicieli służb i instytucji odpowiedzialnych za zwalczanie choroby. Mogą Was okraść lub być nosicielami koronawirusa. Nie wpuszczajcie obcych do domu!

Do służb mundurowych dochodzą regularnie informacje o domokrążcach podających się za przedstawicieli instytucji publicznych. Pamiętajcie, że funkcjonariusz straży miejskiej lub Policji będzie w pełnym umundurowaniu, przyjedzie na miejsce oznakowanym radiowozem oraz okaże dokumenty potwierdzające, że jest tym, za kogo się podaje. Bądźcie czujni. Jeżeli macie wątpliwości co do tożsamości mundurowych - zadzwońcie do straży miejskiej lub na Policję.

Ta sama sytuacja dotyczy służb medycznych lub inspektorów Sanepidu. Podjadą na miejsce oznakowanym samochodem i będą przy sobie posiadali odpowiednie dokumenty. Nie wahajcie się poprosić o okazanie legitymacji (to ich obowiązek), a jeżeli uchylają się od tego lub ich zachowanie budzi wątpliwości - wezwijcie straż miejską lub Policję.

Mundurowi ostrzegają też przed domokrążcami oferującymi cudowne leki na koronawirusa. To oszuści wykorzystujący niepokój mieszkańców. Nie otwierajcie im drzwi, nie wpuszczajcie do domu i natychmiast wezwijcie Policję.

Źródło: BB