Zamykamy place zabaw i obiekty sportowe

13-03-2020

Burmistrz Norbert Rzepisko podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw oraz obiektów sportowych na terenie Miasta i Gminy Skawina. Zrobił to w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Obiekty pozostaną zamknięte do odwołania. Prosimy o nie korzystanie z nich.

Celem tej decyzji jest zminimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem. Place zabaw to miejsca, gdzie spotykają się dzieci i ich rodzice. Szczególnie teraz, gdy zawieszono zajęcia w szkołach i przedszkolach, place zabaw mogą wydawać się atrakcyjnym miejscem spędzenia wolnego czasu.

Apelujemy do rodziców. Zostańcie ze swoimi pociechami w domach! Zamknięcie placówek oświatowych miało na celu odizolowanie dzieci od skupisk ludzi. Jeżeli będziecie zabierali je na place zabaw, zwiększacie ryzyko zarażenia siebie, swoich pociech oraz wszystkich osób, z którymi macie kontakt.

Zdajemy sobie sprawę, że ciężko jest zamknąć dzieci na 2 tygodnie w domu. Dlatego proponujemy zabrać je na spacer do miejsc, gdzie jest mało ludzi. Zachęcamy do zapoznania się ze Skarbami Blisko Krakowa. Znajdziecie tutaj trasy spacerowe oraz propozycje wycieczek po Skawinie i okolicznych gminach. Możecie też ściągnąć aplikację. Szczegóły znajdują się tutaj.

Źródło: BB