Rekrutacja - możliwość składania podań mailowo

15-03-2020

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców informujemy o dopuszczeniu możliwości składania wniosków o przyjęcie do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka w formie pliku Word, skanu dokumentów lub czytelnych zdjęć wniosku przesłanych na adres mailowy przedszkola lub szkoły w której funkcjonuje oddział przedszkolny.

BURMISTRZA MIASTA I GMINY SKAWINA
Z DNIA 14 MARCA 2020 R.

w sprawie składania za pomocą poczty mailowej wniosków o przyjęcie do oddziału żłobkowego, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacjami kryzysowych (Dz. U z 2020, poz. 374) – Burmistrz Miasta  i Gminy Skawina informuje, że dopuszczamy i preferujemy możliwość składania wniosków  o przyjęcie do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz oddziału żłobkowego w formie pliku Word, skanu dokumentów lub czytelnych zdjęć wniosku na adres mailowy przedszkola lub szkoły w której funkcjonuje oddział przedszkolny.

Dyrektor przedszkola lub szkoły zobowiązany jest do korespondencji z wnioskodawcą w celu skompletowania dokumentacji. Rodzice, którzy złożą w ten sposób wniosek będą zobowiązani do złożenia oryginałów dokumentów oraz załączników w terminie określonym odrębnym komunikatem. Wnioski te będą także podlegały weryfikacji przez Komisję Rekrutacyjną.

Proponujemy aby składanie osobiste wniosków poprzedzone było kontaktem telefonicznym z przedszkolem lub szkołą.

Rekrutacja do szkół i przedszkoli odbywa się zgodnie z przyjętym harmonogramem rekrutacji HARMONOGRAM

Dane kontaktowe przedszkoli wraz z ich adresami mailowymi znajdują się tutaj

Źródło: ED