Straż miejska apeluje o pozostanie w domu

15-03-2020

Straż miejska apeluje o pozostanie w domu. Funkcjonariusze jeździli po Skawinie i za pomocą megafonu informowali mieszkańców o najważniejszych zaleceniach dotyczących walki z koronawirusem. To dbałość o podstawowe zasady higieny, nie wykupywanie całego asortymentu sklepów i pozostanie w domu.

Pełna treść apelu straży miejskiej:

Burmistrz przypomina o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemiologicznego. Zostańcie w domach. Prosimy o unikanie dużych skupisk ludzi. Nie chodźcie do kawiarni i restauracji. Na zakupy niech pójdzie jedna osoba, a nie cała rodzina. Nie róbcie zapasów na pół roku.

Zostańcie w domach. Wirus roznosi się drogą kropelkową. Starajcie się trzymać od ludzi w odległości 2 metrów. Nie podawajcie sobie rąk. Jeśli macie kaszel - zakrywajcie usta rękawem, chusteczką, ale nie dłonią. Długo i dokładnie myjcie ręce. Dezynfekujcie dłonie.

Na ten moment w Skawinie nie ma podejrzenia zakażenia koronawirusem. Nie wychodźcie z domu. Na stronie internetowej www.gminaskawina.pl znajdziecie sprawdzone i pewne komunikaty.

Jeśli macie objawy koronawirusa - nie idźcie z nimi do lekarza, bo po drodze możecie zarazić innych. Zadzwońcie do Sanepidu i nie wychodźcie z domu.

Źródło: BB