19°C

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zalecenia burmistrza dla lokalnych przedsiębiorców

Zalecenia burmistrza dla lokalnych przedsiębiorców

16-03-2020

Burmistrz Norbert Rzepisko apeluje o wprowadzenie i przestrzeganie poniższych zasad, które pomogą chronić zdrowie mieszkańców oraz niezwykle potrzebny personel sklepów z artykułami spożywczymi i ze środkami higieny osobistej. Przestrzegając tych zasad zwiększycie bezpieczeństwo pracowników i klientów.

 

 1. Sklepy małe (lokalne, osiedlowe)
  Zaleca się  sprzedaż przez okienko, podawanie towaru przez drzwi, ewentualnie maksymalnie 1 klient na raz w sklepie. Czekający na wejście powinni zachować bezpieczną odległość od siebie, minimum 2 metry
 2. Sklepy duże
  Sprzedaż przez okienko, podawanie towaru przez drzwi, ewentualnie maksymalnie tylu klientów naraz w sklepie, ile jest czynnych kas w odległości co najmniej 2 metrów od siebie. Czekający na wejście winni zachować bezpieczną odległość, minimum 2 metry.
 3. Sklepy wielkopowierzchniowe
  Maksymalnie tylu klientów naraz w sklepie, ile jest czynnych kas w odległości 2 metrów  od siebie. Czekający na wejście winni zachować bezpieczną odległość, minimum 2 metry.
 4. Osoby przeziębione i chore - zaleca się sklepom umożliwienie telefonicznego lub internetowego zbierania zamówień od osób przeziębionych i chorych, które mogłyby odebrać w wyznaczonym dla nich terminie i określony przez sklep sposób. Pozwoli to personelowi podjąć dodatkowe środki higieny i odseparuje zdrowych mieszkańców.
 5. Zaleca się płatności bezgotówkowe (zbliżeniowo, przelew lub BLIK), stosowanie rękawic ochronnych przez personel, maksymalnie możliwą higienę dłoni oraz sprzętu (terminal, drzwi i klamki, wózki, lada, regały).
 6. Zaleca się właścicielom sklepów wprowadzenie przerw na dezynfekcję i wietrzenie, w ilości zależnej od potrzeb - jak najczęstsza dezynfekcja powierzchni eksponowanych: blatów, klamek, terminali płatniczych telefonów, klawiatur, innych powierzchni i przedmiotów narażonych na kontakt z wirusem.
 7. Zaleca się wyznaczenie strefy buforowej dla klientów czekających na obsługę.
 8. Zaleca się zadbanie o przestrzeganie zasad higieny przez pracowników. Przede wszystkim chodzi o częste i dokładne mycie rąk. Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Dotykając ust, nosa lub oczy, można przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

Niebawem trafi do Państwa ulotka z naszymi rekomendacjami, jej treść prezentujemy poniżej.

Prosimy pracodawców o rozsądek i odpowiedzialność za swoich pracowników i klientów.

Źródło: BB / PSZ / PSW

Załączniki:

« Powrót

Drukuj

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Rynek 1, 32-050 Skawina

Tel. centrala: +48 12 277 01 00

Fax +48 12 277 01 10

urzad@gminaskawina.pl

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 15.30
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 14.30

© 2009 by UMIG Skawina. Aplikacje internetowe i tworzenie stron WWW by ESC SA.