Funkcjonowanie ZWiK, PGM i MZU

16-03-2020

W celu zapewnienia ciągłości świadczonych usług i zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. oraz Miejski Zakład Usługowy w Skawinie wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu.

Funkcjonowanie ZWiK:

Od 16 marca 2020 r.  Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.  ogranicza wstęp osób z zewnątrz na teren wszystkich obiektów Zakładu  (Budynek Główny, Baza, Stacja Uzdatniania Wody, Laboratorium, Oczyszczalnia Ścieków).

Prosimy o załatwianie spraw w formie:

• elektronicznej (za pomocą platformy e PUAP);
  • telefonicznej - 12 276 12 89, 12 276 12 91;
  • listownej (skrzynka na korespondencję znajduje się w siedzibie ul. Radziszowska 11, 32-050 Skawina – bramka wejściowa).

Wykaz numerów telefonów i adresów e-mail znajduje się na stronie internetowej w zakładce „Kontakt” - KLIKNIJ TUTAJ.

Koronawirus nie zagraża wodzie z kranu. Można z niej korzystać bez obawy przed zarażeniem. To oficjalne stanowisko Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Informujemy również, że laboratorium Wody wstrzymuje wykonywanie zewnętrznych prób laboratoryjnych.

Zapewniamy dostawę wody i odbiór ścieków. Charakter działań uwarunkowany jest obserwacją zdecydowanych i radykalnych działań organów państwowych w obliczu realnego zagrożenia życia i zdrowia ludzi. W trosce o Pracowników Zakładu i Klientów powyższe działania obowiązują do odwołania. Informacje o kolejnych zmianach organizacji pracy Spółki lub ich odwołaniu będą publikowane na stronie internetowej www.zwik.skawina.pl.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Zarząd ZWiK Sp. z o.o.

Funkcjonowanie PGM:

Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 (koronawirus) od 17 marca do 24 marca 2020 r. włącznie, w związku z zarządzeniem wewnętrznym Prezesa PGM Sp. z o.o. z 16.03.2020 r., Biuro Strefy Płatnego Parkowania w Skawinie pracuje w trybie wewnętrznym. Oznacza to w praktyce, że:

• Reklamacje będą przyjmowane jedynie poprzez e-mail z.pelc@pgm.skaw.pl, a dla klientów, którzy otrzymają wezwanie do zapłaty opłaty dodatkowej pomiędzy 17 a 24 marca 2020 r., a nie mogą skorzystać z tej formy złożenia reklamacji, przewidujemy wydłużenie terminu przewidzianego na jej przyjęcie licząc go od 24 marca 2020 r.

• Informacja w kwestii pytań dotyczących działania Strefy Płatnego Parkowania w Skawinie lub składania reklamacji dostępna jest
    - pod tel. 12 276 24 33 wew. 45 w godz. od 7:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku
    - lub pod adresem e-mail z.pelc@pgm.skaw.pl całodobowo (odpowiedzi wysyłamy między godz. 7:00, a 15:00);

• Od 17 marca do 24 marca 2020 r. włącznie, żadna osoba nie będąca pracownikiem PGM Sp. z o.o. lub Strefy Płatnego Parkowania w Skawinie nie może wejść do budynku PGM Sp. z o.o. w którym mieści się Biuro Strefy Płatnego Parkowania.

• W przypadku przedłużenia terminu pracy w trybie wewnętrznym Biura Strefy Płatnego Parkowania w Skawinie, na stronie internetowej pojawi się stosowna informacja.

Mając na uwadze wysokie standardy i troskę o zdrowie klientów SPP w Skawinie od 17 marca 2020 r. podejmiemy działania w zakresie okresowej dezynfekcji ekranów dotykowych parkomatów.

Informujemy również, że od 10.12.2018 r. istnieje możliwość uiszczenia opłaty podstawowej za parkowanie pojazdu na SPP przez aplikacje mobilną mPay przy użyciu własnego telefonu komórkowego.

PGM - zebrania wspólnot mieszkaniowych

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego odnośnie odwołania wszelkich masowych zebrań, kierując się troską o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Skawinie odwołuje  zaplanowane zebrania Wspólnot Mieszkaniowych.

Jednocześnie zwracamy się z uprzejmą prośbą o załatwianie spraw drogą mailową lub telefoniczną poza tymi, które wymagają bezwzględnej osobistej obecności:

PGM - Zebranie sprawozdawcze

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Skawinie informuje, że termin zebrania sprawozdawczego zostanie ustalony po upływie obowiązującego zakazu zgromadzeń.

Zarząd  PGM Sp. z o.o.

Funkcjonowanie MZU i PSZOK:

Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa o nazwie  SARS-CoV-2  (koronawirus), prosimy naszych klientów o załatwianie spraw administracyjnych drogą mailową lub telefoniczną - dane kontaktowe: KLIKNIJ TUTAJ.

W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym prosimy również wszystkich o ograniczenie dostaw odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W przypadku wystąpienia konieczności przekazania odpadów, przed wjazdem na teren PSZOK będzie ustawiony kontener do którego będzie można złożyć przekazywane odpady komunalne.

Zarząd MZU Skawina

Źródło: ZWiK/PGM/MZU