Zostań w domu i ściągnij babci apkę eSkawina

18-03-2020

Siedzisz w domu i masz sporo czasu? Ściągnij babci aplikację eSkawina. Za jej pomocą otrzyma ona informacje o działaniach w naszej gminie na rzecz walki z koronawirusem. To szczególnie ważne dla seniorów. Pomóż pobrać i pokaż jak działa. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta.

Wiemy, że koronawirus zagraża przede wszystkim seniorom. Problemem jest nie tylko pandemia, ale również emocje, które jej towarzyszą. Coraz więcej seniorów korzysta ze smartfona, mają także wnuki, które świetnie poruszają się po świecie nowoczesnych technologii. Młodzież ma teraz wolne od lekcji, więc zachęcamy, by ten czas poświęcić dziadkom i pomóc im w pobraniu eSkawiny.

Użytkownicy eSkawiny otrzymują codziennie najważniejsze informacje dotyczące działalności gminy na rzecz walki z koronawirusem. To między innymi zamykanie placów zabaw, obiektów sportowych, zniesienie opłat w strefie płatnego parkowania. Pojawiają się tutaj regularnie treści dotyczące profilaktyki - częste mycie rąk, dezynfekcja, zachowanie bezpiecznej odległości, unikanie skupisk ludzi. Seniorów z pewnością zainteresują szczegóły dotyczące dostawy żywności i leków dla osób szczególnie potrzebujących pomocy. Jeżeli w Skawinie zostanie potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem, mieszkańcy otrzymają tę informację również poprzez aplikację.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie stara się dotrzeć do seniorów tradycyjnymi oraz nowoczesnymi metodami. Robi to poprzez wieszanie plakatów oraz wysyłanie ulotek do wszystkich domów. W działania informacyjne zaangażowano również straż miejską, która jeździ po Skawinie i wygłasza komunikaty przez megafon. Poproszono proboszczów o odczytywanie wiadomości o koronawirusie w trakcie nabożeństw. Aplikacja eSkawina to kolejny krok, by dotrzeć z informacjami do jak największej liczby mieszkańców.

Używanie eSkawiny jest całkowicie bezpłatne, jej operatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Dostępna jest na platformach Android oraz iOS. Instrukcja instalacji znajduje się tutaj.

Źródło: BB