Widzisz duże skupisko ludzi? Młodzież, która powinna być w domu, przebywa na zewnątrz? Daj nam znać

19-03-2020

W Twojej okolicy dochodzi do zgromadzeń ludzkich? Widzisz młodzież szkolną, która zamiast siedzieć w domu przebywa na zewnątrz? Przedsiębiorcy zachowują się nieodpowiedzialnie i nie przestrzegają zaleceń? Sąsiad objęty kwarantanną domową wychodzi na zewnątrz? Daj nam znać!

Przy tak pięknej pogodzie koronawirus może wydawać się zagrożeniem mniej odległym i niebezpiecznym. Nic bardziej mylnego! Wirus przenosi się drogą kropelkową. Zarazicie się nim nie tylko wdychając powietrze, ale także dotykając poręczy, klamek, zainfekowanych powierzchni a następnie twarzy.

Staramy się maksymalnie zmniejszyć ryzyko zarażenia mieszkańców. Pomóżcie nam w tym! Jeżeli widzicie, że ktoś łamie elementarne zasady bezpieczeństwa i zachowuje się nieodpowiedzialnie - dajcie nam znać!

Jak to zrobić?

• pisząc maila na adres: m.zemla@gminaskawina.pl
  • wysyłając zgłoszenie przez aplikację eSkawina (można załączyć zdjęcie)
  • dzwoniąc na jeden z tych numerów 12 277 01 52 / 538 634 200.

Co zrobimy?

• wyślemy na miejsce straż miejską
  • skontaktujemy się z przedsiębiorcą
  • dołożymy wszelkich starań, by wcielić w życie zalecenia rządu

Chcemy zadbać o Wasze bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem w naszej gminie. Potrzebujemy do tego Waszej pomocy.

Źródło: BB