Place zabaw i boiska sportowe są zamknięte!

20-03-2020

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, zamknęliśmy do odwołania wszystkie place zabaw oraz boiska sportowe na terenie naszej gminy. Zdajemy sobie sprawę, że pogodne, wiosenne dni zachęcają do aktywności fizycznej i zabaw na świeżym powietrzu, jednak apelujemy o pozostanie w domach!

Zarówno place zabaw, jak i boiska będą zamknięte do odwołania. Szczególnie place zabaw to miejsca, gdzie spotykają się dzieci i ich opiekunowie. Apelujemy do rodziców, by przestrzegali zasad i nie przebywali z dziećmi w większych skupiskach ludzi, takich jak place i sale zabaw, obiekty sportowe i rekreacyjne czy imprezy rodzinne. Nie ryzykujcie swojego zdrowia i zdrowia najbliższych!

Jeśli musicie wyjść wybierajcie miejsca mało uczęszczane, takie w których są małe szanse na spotkanie innych na spacerze. Zamknięcie placówek oświatowych miało na celu odizolowanie dzieci od skupisk ludzi. Jeżeli będziecie zabierali je na place zabaw, zwiększacie ryzyko zarażenia siebie i osób, z którymi macie kontakt. Bądźcie odpowiedzialni!

Pamiętajcie o zachowaniu podstawowych zasad, które pomogą zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa:

• unikaj skupisk ludzi;
  • zachowaj co najmniej 1 metr odległości od innych osób (nosiciel wirusa zaraża podczas kaszlu, kichania i mówienia);
  • nie dotykaj oczu, ust i nosa;
  • kiedy kaszlesz lub kichasz zakrywaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką (chusteczkę wyrzuć do zamkniętego kosza);
  • po powrocie do domu, dokładnie umyj ręce, używając mydła i wody.

Źródło: PSW / GK