Zostań w domu z kulturą i sportem

26-03-2020

Zostań w domu! To hasło we wszystkich odmianach bez przerwy przewija się w przestrzeni publicznej. Dlaczego to takie ważne? Wirus roznosi się drogą kropelkową i można się nim zarazić w trakcie zwykłej rozmowy, podając sobie dłoń lub dotykając zainfekowanych powierzchni, a później twarzy.

Kilkanaście dni siedzenia w domu nie uśmiecha się nikomu. Każdy odpowiedzialny mieszkaniec naszej gminy jednak robi to, bo wie, jak wielkim zagrożeniem może być nieprzestrzeganie się do zaleceń służb sanitarnych. Jeżeli wysprzątaliście już dom, okna błyszczą się jak nowe, a podłoga jest tak czysta, że można z niej jeść - mamy dla Was szereg propozycji, jak przyjemnie spędzić czas.

Kultura w czasach zarazy i nie tylko.

• Z bogatej oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie, oprócz oczywiście dostępu do e-booków, polecamy wieloodcinkowy cykl Book-Macher, realizowany od lat w ramach Telewizji Skawina. Cykl rozmów z autorami książek, także zamieszkałymi na terenie naszej gminy, w obecnych czasach może być doskonałym substytutem spotkań autorskich. Book-Machera obejrzycie tutaj.
  • Zachęcamy również do odwiedzenia Skansenu Wsi Podkrakowskiej, który powstał w ramach projektu gminnego, realizowanego przez Stowarzyszenie Z Młodzieńczą Siłą. Wirtualne zwiedzanie możecie zrealizować tutaj.
  • Zapraszamy również do posłuchania podcastów tutaj.
  • Pełną ofertę Kultury w czasach zarazy znajdziecie tutaj.

Zostań w domu ze sportem i kulturą.

• Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wykorzystuje nowoczesne technologie i zachęca do oglądania spektakli przez internet. Informacje o nowych propozycjach spędzenia czasu w domu razem z CKiS znajdziecie tutaj.
  • Teatra Maska wciąż działa! W nietypowej, ale wciąż cudownej formie tutaj.
  • CKiS zaprasza na Tydzień Teatralny tutaj.
  • Nie taki koronawirus straszny, jak go malują! Zobaczycie to tutaj.
  • Sport to zdrowie i można być aktywnym nie wychodząc z domu. Jak to zrobić? Sprawdźcie tutaj.

Poczytaj dzieciom.

• Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie udostępniła autorskie bajki napisane w przez dr Lidię Ippoldt. Znajdziecie je między innymi tutaj i tutaj. Pełna oferta tutaj.
  • Muzeum Regionalne w Skawinie zachęca do pobrania muzealnych opowiadań i oraz kolorowanek dla dzieci. Znajdziecie je tutaj.

Źródło: BB / MBP / CKiS / BP / MR