Jak funkcjonuje gmina w czasie epidemii? Zapytaj o to na czacie

23-03-2020

Potrzebujesz pomocy? Nie wiesz, co jest otwarte, a co zamknięte? Jak funkcjonują instytucje kultury? Zapytaj o to na czacie! Uruchomiliśmy nową platformę internetową do komunikacji z mieszkańcami. Pozwoli ona szybciej i sprawniej odpowiadać na Wasze pytania.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie idzie z duchem czasu. Zależy nam na tym, by mieszkańcy jak najszybciej otrzymywali kluczowe i ważne informacje. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy śledzi na bieżąco wszystkie komunikaty, które przekazujemy tutaj, za pomocą Facebooka oraz aplikacji eSkawina. Wychodzimy naprzeciw takim osobom i zachęcamy do skorzystania z naszego czatu.

Gdzie go znajdę?
Tutaj! A konkretnie w prawym dolnym rogu. Pokazuje to grafika:

Jak to działa?

Wystarczy kliknąć w ikonę czatu i wysłać pytanie. Otrzyma je pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie. Odpowie na nie, a jeżeli sprawa nie zależy od UMiG - wskaże instytucję odpowiedzialną za nią. Wasze pytania posłużą również do stworzenia FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej nurtujące Was kwestie. Opublikujemy je na wszystkich naszych kanałach informacyjnych. Czat będzie obsługiwany tylko w godzinach pracy urzędu.

Dlaczego warto skorzystać z czatu?

To kolejny kanał komunikacji z mieszkańcami, za pomocą którego postaramy się szybko i sprawnie odpowiadać na najważniejsze pytania. Czat został wprowadzony tymczasowo. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie ważne jest, aby sprawdzona i rzetelna informacja docierała do Was jak najszybciej. Będziemy korzystali z tej formy komunikacji w sytuacjach kryzysowych takich jak epidemia koronawirusa.

Źródło: BB