Zadzwoń do babci, sprawdź co słychać u dziadka

23-03-2020

Koronawirus stanowi szczególnie zagrożenie dla seniorów. To przede wszystkim w trosce o ich bezpieczeństwo są podejmowane działania mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby. Dlatego zachęcamy Was, by zadzwonić do dziadków i z nimi porozmawiać.

Powikłania zdrowotne związane z koronawirusem to nie jedyny problem, na który narażeni są seniorzy. Utrudnieniem dla nich może być również zrobienie zakupów, czy kupienie leków bez ryzyka zarażenia. Pomóżcie im w tym! Zadzwońcie do swoich dziadków, zapytajcie, czego potrzebują i jak możecie im pomóc w tym trudnym okresie.

W Waszej okolicy mieszka senior? Sprawdźcie, co u niego. Możecie zapukać, porozmawiać z nim przez drzwi i zapytać, czy ktoś mu pomaga. Jeżeli ma oparcie w bliskich i rodzinie, to dobrze, jest bezpieczny. Jeśli natomiast zasygnalizuje, że jest samotny, to zareagujcie i pomóżcie mu. Można zrobić zakupy i bezpiecznie zostawić je przed drzwiami.

Możecie również zachęcić go do kontaktu z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Jego pracownicy pomogą seniorowi zorganizować żywność oraz kupić leki. Szczegóły znajdują się tutaj.

W tych trudnych czasach pamiętajmy o tym, że wszyscy jesteśmy z gminy Skawina i powinniśmy wspierać siebie nawzajem. Panika może stać się większym problemem niż sama epidemia. Przejdźmy przez to wspólnie i odpowiedzialnie.

Źródło: BB