Rekrutacja zawieszona po etapie składania wniosków

24-03-2020

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców informujemy o zawieszeniu obowiązującego harmonogramu rekrutacji do żłobka, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I szkół podstawowych. Wszystkie osoby, które złożyły wniosek drogą mailową, oryginały powinny dostarczać po wznowieniu pracy placówek.

BURMISTRZA MIASTA I GMINY SKAWINA
Z DNIA 24 MARCA 2020 R.

w sprawie zawieszenia harmonogramu rekrutacji do żłobka, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych i klas I szkół podstawowych.

Na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacjami kryzysowych (Dz. U z 2020, poz. 374) - Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje, że zawieszony zostaje harmonogram rekrutacji do żłobka, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych i klas I szkół podstawowych. Rekrutacja zawieszona zostaje po zakończeniu etapu składania wniosków o przyjęcie do danej placówki.

Powyższa decyzja została podjęta w związku z brakiem możliwości zwołania i zorganizowania prac Komisji Rekrutacyjnych oraz niemożnością złożenia przez rodziców oryginałów dokumentów i załączników, które podlegają ocenie i weryfikacji.

Termin wznowienia rekrutacji oraz składania oryginałów dokumentów zostanie określony odrębnym komunikatem.

Więcej informacji: Wydział Edukacji

Źródło: ED