Przedsiębiorcy zadbajcie o swoich klientów i pracowników

30-03-2020

Na terenie całej Polski działa szereg obostrzeń, który ma jeden wspólny mianownik - zachęcenie ludzi do zostania w domu. Prędzej czy później każdy mieszkaniec będzie musiał wyjść do sklepu i zrobić zakupy. Dlatego zachęcamy przedsiębiorców do podjęcia kilku działań, które zmniejszą ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie duża odpowiedzialność spoczywa także na właścicielach sklepów i marketów. Mieszkańcy, którzy na co dzień przestrzegają zaleceń służb sanitarnych i ograniczają wychodzenie z domu, prędzej czy później będą musieli zrobić zakupy. W tym momencie to właśnie sklepy są miejscem najbardziej narażonym na rozprzestrzenianie się epidemii.

Zdajemy sobie sprawę, że zamontowanie szyb, czy zapewnienie środków dezynfekujących dla klientów i pracowników może być sporym wydatkiem. Lecz niskim kosztem można podjąć następujące działania:

• Ogranicz liczbę klientów w sklepie - niech reszta poczeka na zewnątrz.
  • Zapewnij jednorazowe rękawiczki, szczególnie w miejscu z pieczywem, owocami i warzywami.
  • Zaznacz taśmą miejsca w kolejce, niech odległość wynosi 2 metry.
  • Zachęć pracowników do częstego i dokładnego mycia rąk.
  • Rozwieś w sklepie informacje dotyczące koronawirusa. Skorzystaj z naszych materiałów. Znajdziesz je tutaj.
  • Przeszkól pracowników.
  • Wprowadź możliwość robienie zakupów na zamówienie. Skawiński Alarm Smogowy stworzył tutaj poradnik, jak to zrobić.
  • Zachęcaj do płacenia kartą, a nie gotówką.

Wszyscy jesteśmy ze Skawiny i każdemu z nas zależy na bezpieczeństwie najbliższych. Prosimy klientów o docenienie oraz wyrozumiałość wobec nowych reguł wprowadzanych przez sklepy. Opracowano je w trosce o nasze zdrowie.

Źródło: BB