Czwarty potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem

31-03-2020

Na terenie Miasta i Gminy Skawina mamy kolejny potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. W sumie chore są 4 osoby. Prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji. To przede wszystkim unikanie wychodzenia na zewnątrz.

Zalecenia służb sanitarnych:

• Dbanie o higienę, częste i dokładne mycie rąk
  • Niewychodzenie z domu
  • Unikanie kontaktu z innymi ludźmi
  • W razie konieczności wyjścia na zewnątrz - zachowanie 2-metrowej odległości od innych

W przypadku koronawirusa największym problemem może się okazać nie sama choroba, ale panika, którą wywołuje fałszywa informacja. Dlatego prosimy Was o rozsądek i odpowiedzialne podejście. Zachęcamy do śledzenia aktualizowanego na bieżąco artykułu dotyczącego koronawirusa w Skawinie. Znajdziecie go tutaj.

Proszę pamiętać, że problem epidemii dotyczy nas wszystkich. To że dzisiaj na terenie sołectwa lub miasta nie ma potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem, nie oznacza, że nie pojawi się on w najbliższych dniach.

Źródło: BB / Powiat Krakowski