Wypalając trawy utrudniasz walkę z koronawirusem

31-03-2020

Od lat apelujemy o niespalanie traw. Powoduje to powstawanie bardzo dużej ilości dymu, który jest szkodliwy i może zabić. Ochotnicze Straże Pożarne w Skawinie pomagają w walce z koronawirusem. Jeżeli będą gasiły płonące trawy, to nie wesprą nas wszystkich w radzeniu sobie ze skutkami epidemii!

To, że wypalanie traw użyźnia glebę i sprawia, że wydaje ona obfite plony to mit, który już dawno temu został obalony. Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów o szkodliwości tego procederu zajrzyjcie tutaj.

Ochotnicze Straże Pożarne codziennie walczą o bezpieczeństwo, życie i zdrowie mieszkańców naszej Gminy. Nie tylko gaszą pożary, ale również bardzo aktywnie wspierają działania na rzecz radzenia sobie z epidemią koronawirusa.

Ochotnicze Straże Pożarne w całej Polsce, w tym również w Skawinie zorganizowały akcję #STRAŻACYmedykom. W jej ramach:

• Organizują zbiórki rzeczy niezbędnych do funkcjonowania krakowskich szpitali. Szczegóły tutaj.
  • Dostarczają maseczki, przyłbice, rękawiczki, żywność, środki czystości itd. do placówek medycznych.
  • Ponadto informują za pomocą megafonu o zagrożeniu i profilaktyce.

Zanim podpalisz kolejne miejsce, zastanów się! Czy wolisz, by nasi strażacy zajmowali się teraz tym?

Czy tym?

Bądź odpowiedzialny! Pomyśl, zanim podpalisz!

Źródło: BB / OSP Krzęcin / OSP Skawina 1