Rozdajemy maseczki ochronne i rękawiczki lokalnym przedsiębiorcom

02-04-2020

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspieramy lokalny biznes. Urząd Miasta i Gminy zakupił 17 tysięcy jednorazowych rękawiczek. Koło Robótek Ręcznych Razemkowo uszyło 500 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Straż miejska odwiedza sklepy i bezpłatnie wręcza je lokalnym przedsiębiorcom.

2 kwietnia weszły w życie nowe przepisy i ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Jeden z nich dotyczy zapewnienia przez sklep klientom jednorazowych rękawiczek. Zdajemy sobie sprawę, że wiąże się to z potężnymi utrudnieniami dla lokalnego biznesu. Ceny maseczek i rękawiczek poszybowały w górę, problem jest także z ich dostępnością. Dlatego za pomocą straży miejskiej dostarczamy te rzeczy do lokalnych sklepów. Zakupiono 17 tysięcy jednorazowych rękawiczek, które przedsiębiorcy mają wręczać klientom. Pracownicy sklepów otrzymali także 500 maseczek wielokrotnego użytku, które uszyło Koło Robótek Ręcznych Razemkowo.

- Koronawirus wymaga nie tylko odpowiedzialnych działań ze strony mieszkańców, ale stwarza także wielkie problemy przedsiębiorcom. W najgorszej sytuacji są lokalni biznesmeni, którzy prowadzą swoje sklepy od lat, znają swoich klientów z imienia i nazwiska. Wszystkim nam zależy na tym, by epidemia w Skawinie zakończyła się niską ilością zakażeń oraz jak najmniejszymi stratami finansowymi dla przedsiębiorców – mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

Straż miejska w Skawinie od ponad dwóch tygodni ostrzega mieszkańców przed pandemią koronawirusa za pomocą megafonu. Informuje ich o profilaktyce oraz zachęca do pozostania w domu. Mundurowi przed wprowadzeniem nowych obowiązków dla sklepów, jeździli po marketach i zachęcali przedsiębiorców oraz klientów do wdrożenia dobrych praktyk. Straż miejska dba także o to, by mieszkańcy nie spotykali się w grupach.

Źródło: BB / PSW