Zbiórka żywności dla Jadłodajni w Skawinie

06-04-2020

Wielkanoc już za tydzień, dlatego ponownie zwracamy się z apelem do przedsiębiorców o wsparcie skawińskiej Jadłodajni  produktami z krótkim terminem przydatności do spożycia. Nie marnujmy żywności, która może być dla innych jedynym ciepłym posiłkiem. Produkty można przekazać  w formie darowizny dla Jadłodajni.

Placówka działa przy Parafii Św. App. Szymona i Judy Tadeusza.  Jadłodajnia wydaje około 120 porcji jedzenia dziennie, otrzymują je przede wszystkim bezdomni, rodziny wielodzietne, emeryci, renciści oraz osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej i nie stać ich na ciepły posiłek.  Zbiórki żywnościowe, które dotychczas organizowane były w całej Polsce, teraz są trudne lub wręcz niemożliwe z powodu pandemii koronawirusa.  Wkrótce będziemy obchodzili Święta Wielkanocne, nie zapomnijmy i tym razem o najuboższych, którzy są wśród nas.

Przekazane produkty zostaną wykorzystane do przygotowania ciepłych posiłków oraz paczek świątecznych.  W szczególności Jadłodajnia prosi o:

• ryż
  • kasza jęczmienna
  • kasza manna
  • makaron
  • konserwy (mięsne, rybne)
  • mrożonki warzywne
  • warzywa
  • śmietana
  • ser topiony
  • ser żółty
  • jaja
  • wędliny
  • mięso
  • cukier
  • mąka
  • słodycze
  • kostki rosołowe

W celu zminimalizowania ryzyka przeniesienia wirusa COVID 19, Jadłodajnia prosi o przekazywanie żywności w jednorazowych opakowaniach o pojemności 500ml z pokrywką.  W sprawie szczegółów prosimy o kontakt z Anną Motyl z Jadłodajni. Tel. 724 258 189.

Źródło: WPSiZ