Wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej

06-04-2020

Powiatowe Urzędy Pracy udzielają wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej realizowane przez niskooprocentowane pożyczki z Funduszu Pracy dla mikro przedsiębiorców.  Wnioski należy składać do urzędu pracy właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności!

Z pożyczki mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

• zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz
  • osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro),  którzy prowadzili działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r. w celu pokrycia bieżących kosztów prowadzenia tej działalności.

Szczegółowe informacje dot. warunków udzielenia pożyczki i ewentualnego umorzenia TUTAJ

Inne zadania realizowane przez Powiatowe Urzędy Pracy:
  • Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych TUTAJ
  • Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców TUTAJ

Pracownicy Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego udzielają porad telefonicznie TUTAJ

Źródło: RS-CWP