Wprowadzamy ulgi dla przedsiębiorców

08-04-2020

W tych trudnych dla nas wszystkich czasach wychodzimy naprzeciw potrzebom przedsiębiorców. Chcemy wprowadzić szereg ulg dla mieszkańców prowadzących działalność gospodarczą. Odciąży to finansowo firmy w czasie pandemii koronawirusa.

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia koronawirusa dotyka niemal wszystkie gałęzie gospodarki. Część przedsiębiorstw została zamknięta, a inne borykają się z kosztami, które przerastają dochody. Dlatego w trosce o przyszłość i dobro przedsiębiorców podejmujemy kroki, dzięki którym ułatwimy przetrwanie skawińskim firmom w tych trudnych czasach.

Proponujemy:

• Odroczenie terminu płatności podatku,
  • Rozłożenie na dogodne raty kwot podatku
  • W szczególnie trudnej sytuacji przedsiębiorstwa - częściowe lub całkowite umorzenie zaległości podatkowych
  • Zwolnienie z części lub całości czynszu dla firm, które wynajmują od Gminy lokale pod działalność gospodarczą
  • Kwestie powyższe dotyczą wszelkich form podatków lokalnych
  • Dodatkowo odraczamy do lipca podwyżki czynszu dla mieszkańców osiedli

Te działania odciążą finansowo przedsiębiorców i ułatwią im utrzymanie swoich firm w trakcie pandemii koronawirusa. Mamy nadzieję, że kryzysowa sytuacja potrwa jak najkrócej i już wkrótce skawińskie firmy staną na nogi.

Źródło: BB