Przenieśliśmy sesję Rady Miejskiej do internetu

08-04-2020

Dbamy o to, by pandemia koronawirusa nie zakłócała normalnego funkcjonowania naszej Gminy. Za nami pierwsza w historii Skawiny internetowa sesja Rady Miejskiej. Odbyła się ona bez fizycznego udziału radnych. Zamiast na sali obrad, dyskutowali oni i głosowali ze swoich domów przez internet.

Wszyscy staramy się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Jednym z wielu utrudnień spowodowanych pandemią jest organizacja sesji Rady Miejskiej. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie stanął na wysokości zadania, ponieważ obrady po raz pierwszy w historii odbyły się przy internetowym udziale radnych. Sesja online z jednej strony gwarantuje bezpieczeństwo uczestników, a z drugiej zapewnia ciągłość sprawnego funkcjonowania samorządu.

Przystosowujemy się do nowych okoliczności i mamy świadomość, że w czasie pandemii nowoczesne technologie są niezbędne, by zapewnić prawidłowe funkcjonowanie Gminy. Dzień przed sesją zorganizowaliśmy próby z radnymi oraz przeprowadzaliśmy testy komunikatora internetowego. Przyniosło to pozytywne efekty. Transmisję z pierwszej w historii internetowej sesji Rady Miejskiej możecie zobaczyć tutaj.

Źródło: BB