Zamykamy cmentarze

09-04-2020

Zamykamy cmentarze, którymi zarządza UMiG. Robimy to na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów oraz z polecenia Policji - służby uznały, że cmentarze są terenami zielonymi i należy wprowadzić w nich zakaz przebywania dla mieszkańców. Musimy zastosować się do tego polecenia.

Zakaz obejmuje cmentarze, którymi zarządza Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. To Cmentarz Komunalny w mieście Skawina oraz w Woli Radziszowskiej. Zakaz nie dotyczy uroczystości pogrzebowych.

Zdajemy sobie sprawę, że zamknięcie obu cmentarzy budzi wiele emocji. Doskonale rozumiemy, jak ważne w trakcie świąt (i nie tylko) jest odwiedzenie grobów najbliższych. Każdy z nas stracił kogoś bliskiego i wszyscy chcemy mieć możliwość oddania czci ich pamięci.

Miejcie na uwadze, że UMiG jako samorząd podlega wyższym instancjom. Musimy słuchać poleceń rządu i służb mundurowych. Policja wyraziła się jasno - cmentarze należące do gminy należy zamknąć. Nie do nas należy ocena tych poleceń, my jedynie mamy je wykonać. Prosimy Was o zrozumienie. Mamy nadzieję, że sytuacja jak najszybciej wróci do normalności!

Źródło: BB