Akcja uszyj maseczkę dla sąsiada - stworzyliśmy ich już ponad 23 tysiące

24-04-2020

Akcja uszyj maseczkę dla sąsiada jest już na półmetku. Codziennie w naszej Gminie mieszkańcy szyją kilka tysięcy masek ochronnych, które trafiają do ich sąsiadów. W ciągu zaledwie tygodnia stworzono ich ponad 23 tysiące - to już połowa zaplanowanej liczby.

Akcja uszyj maseczkę dla sąsiada została zorganizowana przez Burmistrza Norberta Rzepisko. Urząd Miasta i Gminy zakupił materiały niezbędne do uszycia ponad 40 tys. masek ochronnych wielokrotnego użytku. Na terenie całej Gminy wyznaczono specjalne punkty, w których mieszkańcy mogą odbierać pakiety do szycia, do tych miejsc mogą też przynosić gotowe maseczki. Działają w nich koordynatorzy, z którymi mieszkańcy chętni do szycia kontaktują się telefonicznie i umawiają na konkretne godziny odbioru i dostawy - dzięki temu uniknie się kolejek, które mogą być potencjalnym zagrożeniem.

Numery telefonu oraz szczegóły znajdziecie tutaj. UMiG dba też o to, by gotowe maski ochronne otrzymał każdy mieszkaniec. W dystrybucję zaangażowali się pracownicy urzędu, wolontariusze, sołtysi i Ochotnicze Straże Pożarne. Nowe maseczki codziennie trafiają do skrzynek pocztowych. Pamiętajcie, by przed pierwszym użyciem wyprać je w temperaturze co najmniej 60 stopni.

Codziennie mieszkańcy tworzą kilka tysięcy maseczek. Szyjecie w domach, remizach, szkołach i przedszkolach. Jesteście bardzo kreatywni. Maseczki są kolorowe, mają piękne wzory, tworzycie nawet mniejsze, dostosowane wymiarami dla dzieci. Dziękujemy Wam za to! Za Waszą pracę, zaangażowanie, pomysłowość i chęć do działania. Jesteśmy przekonani, że razem przejdziemy przez ten trudny dla nas wszystkich czas!

Źródło: BB