Instytucje kultury rozpoczynają powrót do tradycyjnego funkcjonowania

30-04-2020

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 4 maja instytucje kultury mogą rozpocząć wznawianie swojej działalności. Placówki w naszej Gminie robią to w sposób ostrożny, koncentrując się na bezpieczeństwie i zdrowiu mieszkańców oraz swoich współpracowników.

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Pedagogiczna zapowiedziały, że powrócą do tradycyjnego funkcjonowania 18 maja. Zrobią to przestrzegając reżimu sanitarnego i podkreślając, że termin ten może ulec zmianie, jeżeli na terenie naszej Gminy zostanie potwierdzony kolejny przypadek zarażenia koronawirusem. Szczegółowe informacje dotyczące Miejskiej Biblioteki Publicznej znajdują się tutaj, a Biblioteki Pedagogicznej tutaj.

Centrum Kultury i Sportu również podjęło kroki zmierzające do ostrożnego powrotu do tradycyjnej działalności. Jednym z nich jest przywracanie funkcjonowania boisk sportowych i stadionu miejskiego. Szczegóły znajdują się tutaj.

Muzeum Regionalne zapowiedziało, że zostanie otwarte dla zwiedzających 18 maja pod warunkiem, że w tygodniu poprzedzającym powrót do tradycyjnego funkcjonowania nie zostanie potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. Szczegóły tutaj.

Źródło: BB