Gospodarka odpadami: Złóż deklarację elektronicznie

04-05-2020

W związku ze stanem epidemii deklaracje dotyczące wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można składać za pośrednictwem platformy ePUAP, przy użyciu poczty elektronicznej lub osobiście do urny zlokalizowanej przy wejściu na Dziennik Podawczy, ul. Rynek 14.

Złóż deklarację przez ePUAP bez drukowania:

• dla przedsiębiorców – załącznik nr 2 do edycji  KLIKNIJ TUTAJ;
  • deklaracje oraz inne potrzebne załączniki można również pobrać pod adresem  KLIKNIJ TUTAJ.

2. Wypełnij ją na swoim komputerze – wzory dostępne są pod adresem  KLIKNIJ TUTAJ.

3. Wyślij deklarację przez platformę ePUAP - postępuj zgodnie z instrukcją zamieszczoną w grafikach poniżej.

Załóż ePUAP bez wychodzenia z domu:

Profil zaufany można założyć bez wychodzenia z domu. Niezbędne do tego jest posiadanie konta w systemie banku lub innego przedsiębiorcy, który ma zgodę na potwierdzanie profilu zaufanego lub posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Konto bankowe wykorzystuje się do szybkiego i bezpiecznego zakładania i potwierdzania profilu zaufanego - Twoje dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta).

W celu założenia profilu zaufanego należy:

• sprawdzić czy nasz bank ma możliwość potwierdzenia profilu;
  • zalogować się na swoje konto bankowe;
  • wyszukać formularz zakładania profilu;
  • postępować zgodnie z kolejnymi instrukcjami przekazywanymi podczas procesu rejestracji.

Lista banków mających zgodę na potwierdzanie profilu zaufanego:  KLIKNIJ TUTAJ.

Za każdym razem, gdy chcesz zalogować się z wykorzystaniem profilu zaufanego potwierdzonego przez konto bankowe, wybieraj opcję logowania przez system tego banku.

Potwierdzenie profilu zaufanego bez wychodzenia z domu, jest możliwe również dla osób posiadających podpis kwalifikowany. W tym celu wystarczy podpisać wniosek o potwierdzanie profilu zaufanego podpisem kwalifikowanym -  KLIKNIJ TUTAJ.

Zachęcamy również do założenia tymczasowego profilu zaufanego:

Tymczasowy profil zaufany, tak samo jak zwykły, pozwala załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Za jego pomocą można zalogować się do wielu portali, które udostępniają usługi dla obywateli w Internecie i podpisać dokumenty elektroniczne. Tymczasowy profil zaufany ma jednak krótszy termin ważności. Jest ważny tylko przez 3 miesiące i nie można samodzielnie przedłużyć jego ważności.

W celu założenia tymczasowego profilu zaufanego należy  KLIKNĄĆ TUTAJ  oraz postępować według instrukcji. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce „tymczasowy profil zaufany  –  KLIKNIJ TUTAJ.

Przydatne linki – platforma ePUAP:

Złóż deklarację mailem:

• dla przedsiębiorców – załącznik nr 2 do edycji  KLIKNIJ TUTAJ;
  • deklaracje oraz inne potrzebne załączniki można również pobrać pod adresem  KLIKNIJ TUTAJ;

2. Wypełnij ją na swoim komputerze lub ręcznie po wydrukowaniu (deklarację należy później zeskanować) – wzory dostępne są pod adresem  KLIKNIJ TUTAJ;

3. Prześlij wypełnioną deklarację na adres:  urzad@gminaskawina.pl

WAŻNE: Oryginał przesłanej deklaracji należy zachować, ponieważ po ustaniu epidemii będzie trzeba ją niezwłocznie dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie.

Złóż deklarację przez wrzucenie jej do urny zlokalizowanej przy wejściu na Dziennik Podawczy ul. Rynek 14:

• dla przedsiębiorców – załącznik nr 2 do edycji  KLIKNIJ TUTAJ;

2. Wypełnij ją na swoim komputerze lub ręcznie po wydrukowaniu – wzory dostępne są pod adresem  KLIKNIJ TUTAJ;

3. Wydrukuj deklarację - jeśli była wypełniana na komputerze;

4. Podpisz deklarację w miejscu do tego przeznaczonym;

5. Wrzuć ją do urny znajdującej się przed Dziennikiem Podawczym.

Deklarację dla mieszkańców (zabudowa jednorodzinna) i przedsiębiorców do pobrania w formie edytowalnej (.docx) dostępne są również poniżej w załącznikach.

Bardzo prosimy o wpisanie nr telefonu kontaktowego w przesyłanej deklaracji, ponieważ w przypadku wątpliwości, co do jej poprawnego wypełnienia pracownik Urzędu skontaktuje się z Płatnikiem.

GOSPODARKA ODPADAMI:

Wydział Ochrony Środowiska
(składanie deklaracji oraz przyjmowania interwencji dot. gospodarowania odpadami komunalnymi)
32-050 Skawina, Rynek 3, pok. 1
e-mail:  a.chmielarczyk@gminaskawina.pl

Wydział Podatków i Opłat
(opłaty i rachunki za gospodarowanie odpadami komunalnymi)
32-050 Skawina, Rynek 1 (Ratusz), pok. 2
e-mail:  odpady@gminaskawina.pl