Przestrzegajcie zasad bezpieczeństwa na placach targowych

13-05-2020

Place targowe w naszej Gminie działają od 18 kwietnia. Zarówno kupowanie jak i sprzedaż nie zwalniają z przestrzegania elementarnych zasad bezpieczeństwa. Wprowadzono je w trosce o zdrowie każdego z nas. Kupujcie i sprzedawajcie swoje produkty odpowiedzialnie i stosujcie się do zaleceń sanitarnych.

Na placach targowych gromadzą się ludzie. To miejsca, gdzie ryzyko zarażenia jest szczególnie wysokie, dlatego zarówno sprzedawcy jak i kupujący powinni podchodzić do wymogów sanitarnych ze szczególną uwagą.
Właściciele stoisk przed uzyskaniem zgody na handel podpisali oświadczenie, w którym zobowiązali się do:

• obecności maksymalnie trzech osób na jeden stragan
  • obecności maksymalnie trzech osób na jedno stoisko kasowe
  • zapewnienia jednorazowych rękawiczek lub środków do dezynfekcji dłoni

Jeżeli zauważycie, że sprzedawcy nie przestrzegają któregoś z tych punktów, prosimy o zgłoszenie tego faktu policji lub straży miejskiej.
Pamiętajcie też o tym, by:

• zakrywać usta i nos
  • zachować 2-metrowy odstęp
  • dbać o higienę dłoni - dezynfekować je i używać rękawiczek

Róbcie zakupy na placach targowych odpowiedzialnie! To właśnie jedno z tych miejsc, w których jesteście szczególnie narażeni na zagrożenie związane z koronawirusem.

Źródło: BB