Częściowo wznawiamy bezpośrednią obsługę w urzędzie

18-05-2020

Od maja zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy w Skawinie mieszkańcy są przyjmowani po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie w dwóch lokalizacjach: Dziennik Podawczy Urzędu, Rynek 14 oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego, Rynek 3.

Obecnie prowadzone są działania w celu uruchomienia Dziennika Podawczego zgodnie z zaleceniami PIP, Sanepidu i BHP. Na sali będzie znajdować się płyn do dezynfekcji oraz jednorazowe rękawiczki, a bezpośrednio przy stanowisku może przebywać tylko jedna osoba. W trakcie załatwiania spraw ściśle przestrzegane będą wszystkie wytyczne zalecane w czasie epidemii. Jest to niezwykle istotny element, który decyduje o bezpieczeństwie zarówno interesantów jak i pracowników oraz wpływa na komfort załatwiania spraw.

Do końca maja pozostanie również przed wejściem na Dziennik Podawczy, Rynek 14 skrzynka podawcza, w której można bezpiecznie i skutecznie pozostawić wszelkie wnioski oraz podania w formie papierowej bez konieczności wchodzenia do budynku.

Ze względu na wyjątkowe okoliczności i zagrożenie koronawirusem przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu bezpiecznej odległości dwóch metrów. Zachęcamy również do ograniczenia osobistych wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum i załatwiania spraw drogą telefoniczną, mailową lub przez internet - nie narażajmy siebie i dbajmy wspólnie o zdrowie!

Źródło: BB