Zdalna szkoła - burmistrz przekazał 34 komputery, wkrótce pojawią się kolejne

19-05-2020

Burmistrz Norbert Rzepisko wręczył dyrektorom szkół 34 laptopy pozyskane w ramach programu zdalna szkoła. Nowe komputery wspomogą proces zdalnego nauczania w trakcie pandemii koronawirusa. Laptopy trafią przede wszystkim do uczniów z najuboższych rodzin.

Pozyskanie nowego sprzętu zajęło zaledwie tydzień. W zeszły poniedziałek podpisaliśmy umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, we wtorek przeszliśmy procedurę wyłonienia wykonawcy, w środę została wyłoniona firma, w czwartek podpisaliśmy umowę z wykonawcą, a już w poniedziałek dotarły do nas komputery, które burmistrz przekazał dyrektorom szkół.

Zdalna szkoła to program Ministerstwa Cyfryzacji dofinansowujący zakup sprzętu, który wspomoże zdalne nauczanie. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie przystąpił do projektu z sukcesem. Dzięki temu 34 komputery trafią do szkół, a następnie zostaną wypożyczone uczniom.

Program zdalna szkoła został w naszej Gminie zrealizowany z sukcesem, dlatego już przystąpiliśmy do projektu zdalna szkoła plus. Dzięki niemu pozyskamy 115 tysięcy złotych na zakup kolejnych kilkudziesięciu komputerów wspomagających nauczanie poza szkołą.

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. "Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020.

Źródło: BB