Rodzina Razem - wsparcie dla rodzin w czasie pandemii

28-05-2020

Czas pandemii sprawił, że zostaliśmy niejako uwięzieni we własnych domach. I o ile zacieśnianie relacji rodzinnych jest niezwykle ważne, dziś w wielu ogniskach domowych, ten przedłużający się wspólny czas, 24h na dobę, budzi liczne przeciążenia, wywołujące rozdrażnienia czy nawet frustrację.

Tu z pomocą wychodzi Samorząd Województwa Małopolskiego, który rusza z kolejną inicjatywą „RodzinaRazem - wsparcie terapeutyczne, psychologiczne, animacyjne dla rodzin”! Akcja odbywa się w ramach kampanii społeczno-informacyjnej „Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!”

Samorząd Województwa Małopolskiego po raz kolejny wychodzi z inicjatywą mającą na celu wsparcie rodzin. Do współpracy w ramach akcji "RodzinaRazem - wsparcie terapeutyczne, psychologiczne, animacyjne dla rodzin” zaproszono m.in. liczne instytucje, organizacje pozarządowe, a także poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Odpowiedź instytucji była imponująca. W bardzo krótkim czasie udało się stworzyć ofertę skupiającą 60 specjalistów, którzy bezpłatnie chcą poświęcić swój czas dla innych. W powstającej bazie dedykowanej rodzinom znalazły się m.in.: porady terapeutyczne, psychologiczne, prawne, animacyjne, logopedyczne czy duszpasterskie. Z pomocy poprzez kontakt telefoniczny, e-mail czy skype będzie mógł skorzystać każdy kto potrzebuje wsparcia, porady, inspiracji do działania. Warto podkreślić, że skontaktować można się o każdej porze.

Akcję koordynuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Zainteresowanych włączeniem się w inicjatywę i pomoc zapraszamy do zgłaszania swoich aplikacji na adres e-mail: akosiba@rops.krakow.pl.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Źródło: ROPS Kraków