Postojowe: sprawdź szczegóły przez internet

08-06-2020

Teraz można sprawdzić status swojego wniosku o świadczenie postojowe na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił również nowe wersje wniosków w związku z tarczą antykryzysową 3.0.

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą lub wykonują umowę cywilnoprawną mogą teraz sprawdzić przez internet szczegóły swojego wniosku o świadczenie postojowe w ZUS. Na Platformie Usług Elektronicznych znajdą m.in. datę wpływu wniosku, jego typ i status, datę odmowy lub wypłaty oraz kwotę świadczenia. Informacje te są prezentowane w zakładce Ubezpieczony, Świadczeniobiorca i Płatnik w bocznym menu „Dokumenty i Wiadomości” w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski”.

Na PUE ZUS pojawiły się również nowe wzory wniosków w związku z tarczą antykryzysową 3.0. Zmiany dotyczą wniosków dla osób ubiegających się o świadczenie postojowe (wniosek RSP-D) oraz zwolnienia z opłacania składek (wniosek RDZ).

ZUS zachęca do składania wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych. Jest to wygodniejsza forma składania dokumentów, która znacząco zmniejsza ryzyko popełnienia w nim błędu, przez co przyspiesza jego obsługę.

Źródło: ZUS Oddział w Krakowie