XIII Gminna Olimpiada Języka Angielskiego

30-06-2020

21 stycznia 2020 roku, 30 uczniów z 15 szkół z terenu Miasta i Gminy Skawina przystąpiło do etapu międzyszkolnego Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego. Z uwagi na panującą pandemię, na przełomie maja i czerwca po raz pierwszy od trzynastu lat nie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników.

W tym roku do udziału w Gminnej Olimpiadzie Języka Angielskiego zaproszeni zostali uczniowie klas VI-VIII. Zakres wiadomości i umiejętności językowych, jak co roku znacznie wykraczał poza program nauczania języka obcego w szkole podstawowej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością między innymi zaawansowanego słownictwa, konstrukcji trybów warunkowych, mowy zależnej, strony biernej, umiejętnością transformacji zdań czy słowotwórstwa. Ponadto w części kulturowej sprawdzona została wiedza na temat epok literackich oraz najsłynniejszych dramaturgów, powieściopisarzy i poetów brytyjskich i amerykańskich.

Co roku podczas gali finałowej, która ma miejsce na przełomie maja i czerwca, uczestnicy Olimpiady zostają nagrodzeni za wybitne osiągnięcia językowe w obecności przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz dyrektorów instytucji z Miasta i Gminy Skawina, a także nauczycieli języka angielskiego, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali uczniów do rywalizacji w Olimpiadzie. W roku szkolnym 2019/2020 z uwagi na panującą pandemię po raz pierwszy od trzynastu lat nie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem nagród oraz dyplomów laureatom i finalistom. Zakończenie roku szkolnego jest doskonałą okazją, aby to uczynić.

W wyniku tegorocznych zmagań 3 uczniów stanęło na podium, a wyróżnienie za bardzo wysoki wynik punktowy wywalczyło 13 uczniów. W sumie w gronie najlepszych z najlepszych znaleźli się uczniowie 8 szkół (Szkoła Podstawowa nr 1, 2, 4 i 6, Szkoła Podstawowa w Radziszowie, Szkoła Podstawowa w Wielkich Drogach; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie oraz Zespół Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim).

Lista nagrodzonych:

• I miejsce: Dominik Mincberger, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
  • II miejsce: Michał Ptaszyński, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie
  • III miejsce: Emilia Jastrzębska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

Wyróżnienia za wysoki wynik punktowy:

1. Maksymilian Droździewicz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
  2. Michał Kwak, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie
  3. Alicja Charnas-Estanqueiro, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
  4. Helena Mroczkowska, Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Skawinie
  5. Hubert Myśliwiec, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radziszowie
  6. Marcel Turaj, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Wielkich Drogach
  7. Wojciech Sroka,  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie
  8. Justyna Barut, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
  9. Adam Piwowoński, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Batalionów Chłopskich w Krzęcinie
  10. Oliwia Ptak, Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Brzechwy w Borku Szlacheckim

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie – mgr inż. Hanna Szczerbak serdecznie gratuluje zwycięzcom i wyróżnionym w tegorocznej Gminnej Olimpiadzie Języka Angielskiego i zaprasza uczniów oraz nauczycieli do wzięcia udziału w kolejnej edycji w roku szkolnym 2020/2021.

Źródło: SP1